< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Bajnokok Ligája: az Arsenal 0-1-ről fordított a Barcelona ellen

Bajnokok Ligája: az Arsenal 0-1-ről fordított a Barcelona ellen

2011. február 17. | hozzászólás | Sport

Az Arsenal hazai pályán egygólos győzelmet aratott szerdán az FC Barcelona felett a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A 200. európai kupatalálkozóját játszó londoni együttes az összecsapás nagy részében hátrányban futballozott, a vezetést a katalán sztáralakulat szerezte meg az első félidő derekán a világbajnok David Villa góljával, a hajrában azonban az Ágyúsok közül Robin van Persie és Andrej Arsavin is betalált.

A játéknap másik mérkőzésén az ukrán Sahtar Donyeck vendégként nyert az AS Roma ellen, amely – bár a 28. percben megszerezte a vezetést – alig 15 perc alatt három gólt kapott, a szünet után pedig már csak a szépítésre futotta az erejéből.

Bajnokok Ligája:

nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:

Arsenal (angol)-FC Barcelona (spanyol) 2-1 (0-1), gól: van Persie (78.), Arsavin (83.), illetve Villa (26.)

AS Roma (olasz)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-3 (1-3), g: Perrotta (28.), Menez (61.), illetve Jadson (29.), Douglas Costa (36.), Luiz Adriano (42.)