< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Ukrajna nagy győzelemmel nyitotta az Eb-t ))))Franciaország-Anglia: testvéries pontosztozkodás

| Mobile | RSS

2012. június 12. | hozzászólás | Sport

A labdarúgó-Eb utolsó első fordulós találkozóján a házigazdák Sevcsenko két góljával legyőzték Svédországot.
Ukrajna nagy győzelemmel nyitotta az Eb-t
Sevcsenko duplázni tudott (AFP)

Az ukrán válogatott legalább olyan lendülettel kezdte a svédek elleni mérkőzést, mint ahogyan a társházigazda lengyelek a görögök elleni nyitómeccset. Egy különbséggel: amíg a lengyelek megszerezték a vezetést, addig az ukránok csak
helyzetecskékig jutottak.

Az első húsz percben rengeteg apró szabálytalanság történt a pályán, a török játékvezető sorozatosan szabadrúgásokat ítélt. A 23. percben Sevcsenko gurított éppen a kapu mellé, majd a 31. percben jött a válasz: Rosenberg lőtt félfordulatból kapásból kapura, Pyatov hatástalanította. A félidő legnagyobb ziccerét Ibrahimovic hagyta ki: egy jobb oldali beívelés után fejelt, a labda a kapufáról pattant vissza.

A második félidőben aztán katartikus élményekben lehetett részünk: az 52. percben Ibrahimovic egy laposan bepasszolt labdát közelről távolított a kapuba (az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy ukrán játékos a földön feküdt a svéd
támadásnál).

Megtörtént aztán a bosszú: három perccel később a hazai ikon, Sevcsenko fejelt a kapuba, egy jobb oldali beadást követően. Sőt, Melberg mellett a veterán támadó a 60. percben már megszerezte a vezetést is a hazaiaknak, természetesen “fel is robbant” a kijevi nemzeti stadion.

Lüktető maradt a mérkőzés a későbbiekben is, nagyot hajtott mindkét csapat, azt nem lehetett állítani, hogy unalmas lett volna a meccs. Az ukránok végül kihúzták (cseppet sem csak védekezéssel), és nagy örömöt szerezve övéiknek, győzelemmel nyitották az Európa-bajnokságot.

Sevcsenko lett a hős:

A mérkőzés élő, szöveges közvetítése itt olvasható vissza.
Labdarúgó-Eb, D csoport, 1. forduló

Ukrajna – Svédország 2-1 (0-0)

Kijev, Olimpiai Stadion, 64 490 néző. Vezette: Cakir (török)

Ukrajna: Pjatov – Szelin, Hacseridi, Mihalik – Timoscsuk – Huszev, Jarmolenko, Nazarenko, Konopljanka – Voronyin (Rotany, 85.), Sevcsenko (Milevszkij, 81.). Szövetségi kapitány: Oleg Blohin

Svédország: Isaksson – Lustig, Mellberg, Granqvist, M. Olsson – R. Elm, Källström – S. Larsson (Wilhelmsson, 67.), Ibrahimovic, Toivonen (A. Svensson, 61.)– Rosenberg. Szövetségi kapitány: Erik Hamrén

Gólszerzők: Sevcsenko (55., 60.), illetve Ibrahimovic (52.)

Sárga lap: Källström (11.), Elm (83.)

Franciaország-Anglia: testvéries pontosztozkodás

Franciaország labdarúgó-válogatottja 1-1-es döntetlent játszott Angliával az Európa-bajnokság D csoportjában.
(AFP)

Elérkezett az Európa-bajnokság 1. csoportkörének az utolsó játéknapja, a D jelű kvartettből elsőként Franciaország és Anglia debütált. A donyecki találkozó elején tapogatózó volt a játék, próbálkoztak ugyan a felek, azonban érződött, hogy a legfontosabb szempont az volt, hogy ne kapjanak gólt.

Sokáig egy röviden hazafejelt labda okozott csak riadalmat angol oldalon, azonban a 30. percben megtört a jég: Gerrard ívelt a francia ötösre egy szabadrúgást, Lloris érthetetlen módon a kapuba ragadt, az őrzőjét lerázó Lescott így közelről a hálóba bólintott. Nem örülhettek sokáig a Háromoroszlánosok, ugyanis egy szép gall akció végén Nasri lőtte ki a rövid alsót Ribéry lekészített labdája után, így 1-1-nél érte a csapatokat a félidő.

Fordulás után jelentősen csökkent a játék színvonala, pedig az első negyvenöt perctől sem estünk hanyatt. Az angolok próbáltak ugyan támadásokat vezetni, azonban nem tudták túljárni a franciák eszén, de a Les Bleusnek is komoly feladatot okozott az angol fal feltörése.

A 64. percben Benzema tesztelte Hart reflexeit, majd az utolsó tíz perc kezdetén Cabayé eresztett el egy jónak tűnő bombát, ám egy angol bekk szögletre tudott menteni. Laurent Blanc változtatásai után a franciák tűntek aktívabbnak a találkozó végén, ám az eredmény már nem változott, 1-1 és pontosztozkodás lett a vége.

A Sport24 élő, szöveges közvetítésben számolt be a Franciaország – Anglia összecsapás legfontosabb megmodzulásairól.