< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Női vízilabda Bajnokok Kupája – Az Eger a harmadik helyért játszhat

Női vízilabda Bajnokok Kupája – Az Eger a harmadik helyért játszhat

2013. április 27. | hozzászólás | Sport

Női vízilabda Bajnokok Kupája – Az Eger a harmadik helyért játszhat A görög Vuliagmenit 9-8-ra verő spanyol Sabadell után a másik elődöntőt a házigazda Egerrel szemben felettébb magabiztosan nyerő orosz Kirisi jutott be a női vízilabda Bajnokok Kupája Final Fourjának döntőjébe a hevesi fővárosban zajló négyes tornán.

Eredmény, elődöntő:
Kirisi (orosz) – ZF-Eger 16-10 (5-1, 2-2, 5-4, 4-3)

a magyar góldobók: Czigány 4, Antal, Keszthelyi 2-2, Veréb, Somhegyi 1-1

Magyar szempontból nagyon rosszul indult a mérkőzés a Bitskey-uszodában, hiszen az oroszok 2-0-ra vezettek, majd 3-1 után 6-1-re elhúztak a felettébb idegesen és bizonytalanul játszó egriekkel szemben. A tetemes hátrányból a második negyed elején sikerült valamelyest faragni (6-3), a nagyszünetre azonban 7-3-as Kirisi-előnynél vonultak el a csapatok.
A harmadik negyedben Antal Dóra révén lett 8-4, ám további közelítés helyett újabb hideg zuhany következett: az oroszok 11-4-re megléptek. Már csak két perc volt hátra az utolsó szünetig, amikor Antal büntetőből szépített (11-5), majd 12-5-öt követően a kétszer egymás után eredményes Czigány Dóra hozta vissza a halovány reményt a befejező negyedre (12-7).
Amelyben Czigány megúszásgóljával lett 13-8, de Keszthelyi két remek megoldásával is már csak szépíteni (15-9, 16-10) tudott a hazai gárda, érdemben közelebb kerülni riválisához azonban képtelennek bizonyult. A magyar bajnok és a másfél ezres egri nézősereg bánatára nagyon sima vereség lett a vége, az ellenállhatatlanul pólózó Kirisi a döntőbe jutott, az Eger pedig a harmadik helyért szállhat vízbe szombaton.