< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: 2-0 Primera División – A Barcelona nyert az El Clásicón

| Mobile | RSS

2-0 Primera División – A Barcelona nyert az El Clásicón

2013. október 27. | hozzászólás | Sport

A hazai pályán futballozó FC Barcelona nyerte meg a 225. El Clásicót, azaz az ősi rivális Real Madrid elleni mérkőzést a spanyol bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján. A katalán csapat góljait Neymar és Alexis szerezték, a Real nem tudott betalálni. Ezzel a Barca továbbra is listavezető.

Az első félidőben a Real játékában nem volt átütőerő, Carlo Ancelotti tanítványai ötlettelenül futballoztak, míg a Barcelona játékosai jóval kreatívabbak voltak. Ennek megfelelően a nyáron igazolt brazil Neymar révén a 19. percben meg is szerezte a vezetést a katalán sztárgárda, a fővárosi együttes pedig csak a második félidőre tért valamelyest magához.

A feljavuló játékot produkáló Real már jóval veszélyesebben futballozott a második 45 percben, Neymar gólpassza és Alexis Sanchez varázslatos átemelős találata után mégis a Barca növelte az előnyét. A Madridnak arra futotta az erejéből, hogy a csereként beállt Jese a 91. percben szépítsen.

Az összecsapást 98 761 néző látta a Camp Nou Stadionban.

Az El Clásico történetében ez volt 87 barcelonai diadal. A Real Madrid 90-szer nyert, és volt még 48 döntetlen.