< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Fontos lépést tettek az Eb felé kéziseink

Fontos lépést tettek az Eb felé kéziseink

2015. május 1. | hozzászólás | Sport

A továbbjutás szempontjából fontos mérkőzésen a magyar férfikézilabda-válogatott 27-23-ra győzött az orosz csapat csehovi otthonában Európa-bajnoki selejtezőn.

Az orosz csapat a vártnál gyengébben játszott, ugyanakkor Talant Dujsebajev szövetségi kapitány együttese a remek kezdés (1-4) után sem vett vissza a tempóból, és fokozatosan húzott el. Volt már 9-3 is az állás, míg a szünetre biztos, hétgólos vezetéssel vonult el pihenőre a vendéggárda.

A folytatásban már 18-9-re is vezettek a magyarok, ám időkérés után sorozatban hatszor voltak eredményesek az oroszok. Erre Dujsebajev próbálta rendezni a sorokat, és a kezdősor pályára küldésével állandósult a különbség, amelyet a hajrában sikerült növelni is.

A biztos sikerrel óriási lépést tett a magyar válogatott, hogy kijusson a jövő januári, lengyelországi Eb-re, ahol életben lehet tartani az olimpiai kvóta megszerzésének reményét.

A két csapat szombaton 16.10-kor Veszprémben ismét találkozik.

Eredmény:
5. csoport:
Oroszország–Magyarország 23-27 (8-15)

A kvartett másik összecsapásán:
Ukrajna–Portugália 26-32 (12-17)

Az Eb-selejtező 5. csoportjának állása: 1. Magyarország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Oroszország 2/2 (57-56), 3. Portugália 2/3 (91-91), 4. Ukrajna 0/2

A magyar csapat további mérkőzései:
szombat: Magyarország–Oroszország, Veszprém 16.10
június 10.: Portugália–Magyarország, Santo Tirso 21.05
június 13.: Magyarország–Ukrajna, Győr 16.00

A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja jut ki a 2016 januárjában sorra kerülő lengyelországi Európa-bajnokságra.

forrás:mno.hu