< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Díj- és éremesővel zárt évet a Muréna

Díj- és éremesővel zárt évet a Muréna

2015. december 30. | hozzászólás | Sport

A Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub utolsó idei megmérettetése a rövidpályás országos bajnokság volt. A kecskeméti viadalon ünnepélyes keretek között köszöntötték az év utánpótlás-sportolóit és az aranyjelvényes szintet elért versenyzőket.

A murénások is elismerésben részesültek: Sztancsik Mária, Lovász Janka (cápa korosztály), Lovász Luca, Horvát Réka (gyerek), Varga Jázmin (serdülő), Hajnács Lili, Goll Kata (ifjúsági), Farkas Levente, Gruber Kornél (junior), Ladányi Réka, Kanyó Dénes, Kosara Géza, Dimák Dávid (felnőtt) érdemelte ki az aranyszínű uszony kitűzőt, míg az év legjobb cápa korosztályú versenyzőjének járó kupát a 8 évesek között Lovász Janka, a 9 évesek között pedig Sztancsik Mária kapta.

Sztancsik Mária és Lovász Janka a díjjal. Fotó: DM

Az évadzáró versenyen kiemelkedőt nyújtott Gruber Kornél, aki a juniorok között remek időeredményeivel ötször állhatott a dobogó legfelső fokára.

Az országos bajnokság szegedi versenyzőinek további dobogós helyezései, 50 m gyors: 1. Gruber Kornél. 50 m uszonyos úszás: 2. Gruber, 3. Farkas Richárd. 100 m gyors: 3. Hajnács Lili, Ladányi Réka, Gruber Kornél. 100 m uszonyos úszás: 1. Gruber, 2. Farkas, 3. Hajnács, Kosara Géza. 200 m gyors: 1. Gruber, 3. Ladányi, Hajnács. 200 m uszonyos úszás: 1. Gruber, Farkas, 2. Hajnács, Kosara. 400 m uszonyos úszás: 1. Gruber, Kosara, 2. Hajnács, Farkas.

forrás: dm.hu