< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Kézilabda BL: Ismét bejutott a négyes döntőbe a Veszprém

Kézilabda BL: Ismét bejutott a négyes döntőbe a Veszprém

2016. május 1. | hozzászólás | Sport

fecsego_avatar1

Sorozatban harmadszor jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe az MVM Veszprém.

A bakonyi együttes az idegenbeli háromgólos sikert követően a negyeddöntő szombati visszavágóján 30-30-as döntetlent játszott a vendég macedón Vardar Szkopjéval.

A Veszprém így 59-56-os összesítéssel jutott a május 28-29-i kölni négyes döntőbe. Az elődöntő sorsolását kedden rendezik.

Eredmények:
férfi BL, negyeddöntő, visszavágó:
MVM Veszprém-Vardar Szkopje (macedón) 30-30 (12-14)

a Veszprém gólszerzői: Ilic 9, Nagy L. 7, Marguc, Lékai 4-4, Palmarsson, Sulic 2-2, Ugalde, Iváncsik 1-1

Továbbjutott: a Veszprém, 59-56-os összesítéssel.

A magyar bajnok, SEHA Liga- és Magyar Kupa-győztes csapat és macedón riválisa ebben a szezonban egyszer találkozott Veszprémben: november 10-én 24-24-es döntetlen született.

Rosszul indult a találkozó a bakonyi együttesnek: a tizedik percig akcióból nem tudott betalálni, a vendégcsapat pedig 6-2-es előnyre tett szert. Nagy László azonban kétszer villant, Mirko Alilovic pedig hétméterest hárított, így két gólra felzárkózott a Veszprém. A folytatásban a Vardar visszaállította a négygólos különbséget, amelyet meg is tartott a 26. percig. Az első játékrész hajrájában zárkózni tudott Javier Sabaté együttese, így két találat volt a vendégek előnye a szünetben.

A második félidőben jobban kezdett a Veszprém, és a 39. percben átvette a vezetést (19-18). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, az 57. percben 28-27-re újra a Vardar vezetett. Az utolsó három percben három gólt szerző Momir Ilic vezérletével a hazaiak kézben tartották a végjátékot, és nem engedték ki kezükből a továbbjutást.

Az idény eddigi négy egymás elleni összecsapásából egyszer nyert a Veszprém, és immár harmadszor lett döntetlen a meccs.