< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Csoportelsők vagyunk Elszamárkodta Portugália Ausztria ellen

2016. június 19. | hozzászólás | Sport

Csoportelsők vagyunk

Elszamárkodta Portugália Ausztria ellen

Fotó: MIGUEL MEDINA / Europress/AFP
A Magyarország számára legeslegjobb eredmény (0-0) született csoportunk másik mérkőzésén. Hazánk a csoport élén áll 2 forduló után 4 ponttal, 2-2 pontos Portugália és Izland, de még Ausztria is továbbjuthat, ha szerdán ellátja Izland baját.

Még annál is jobb estét kívántunk a Portugália-Ausztria mérkőzés előtt, mint amilyen már addig volt. Először nem mondtunk sokat: Ausztria megverése után Izland ellen döntetlent értünk el, csoportunk két meglepetésutolsója egymás ellen mérkőzött.

Így állt csoportunk, mielőtt C. Ronaldóék pályára léptek sógoraink ellen, ezért nekünk egy minél kevesebb gólos döntetlenre volt szükségünk a luzitánok és Ausztria 90 perce végén:

Fotó: MN-grafika

Portugália kezdte a találkozót. Ezekkel a kezdőkkel jöttek ki a felek:

Fotó: UEFA

A mérkőzés eseményei:

3. perc: Sabitzer jobboldali beadásába Harnik ügyetlenül fejel bele ordító ziccerben.

6. perc: Gondolkodás nélkül fejel kapura Nani, miután az osztrákok nem tudnak felszabadítani. Marad a 0-0.

12. perc: C. Ronaldo bedobása után Nani keveredik balról ziccerbe, Almer véd…

13. perc: …majd ismétlésre kényszerül, nagy bravúrral Vierinha lövését hatástalanítja, szintén nagy bravúrral.

18. perc: Almer osztrák kapus hátba rúgja egy védőjét, majd leteremti, hogy miért felé játszotta a labdát…

22. perc: Követhetetlen baloldali csiki-csuki után C. Ronaldo mozog el védőjétől, de a rövid sarok mellé passzol, teljesen üresen volt…

29. perc: Nani fejel a jobboldali kapufára, tiszta helyzet volt ez is. Már gólokkal vezethetnének az osztrákok, ehelyett 0-0.

35. perc: Ronaldo fejel középről középre. Nincs jó kedve.

41. percről: A tizenhatos oldalvonalánál Alaba felrúgásáért szabadrúgás Ausztriának. A megítélt pontrúgás után Vierinha a kapu torkából stukkol ki.

45+1. perc: Két jól játszó csapat mérkőzésén a félidei állás 0-0.

46. perc: Kezdődik a második játékrész. Rui Patricio véd rögtön eléggé nagyot.

49. perc: C. Ronaldo színpadiasan fut neki egy szabadrúgásnak, bele a sorfalba.

54. perc: Szöglettel felérő szabadrúgást rontanak el a portugálok…

55. perc: C. Ronaldo takarásból, kényszerből a rövid alsó felé, nagy védés.

56. perc: Cé újabb helyzete, ezúttal fejjel. Érik a portugál gól nagyon. Nani hergeli a drukkereket.

75. perc: Megmerevedtek a frontok, számunkra a legjobb eredmény van alakulóban. 0-0 az állás.

78. perc: Ami nem ment akcióból, Martin Hinteregger jóvoltából sikerülhet büntetőből Portugáliának.

79. perc: C. Ronaldo kapufára rúgja a tizenegyest!!!

83. perc: Arnautovic beadását Ricardo Carvalho tessékeli ki. A kihagyott tizenegyes kicsit felhozta az osztrákokat.

85. perc: Portugál szabadrúgás, C. Ronaldo gólt fejel, de lesen állt, nem adja meg Rizzoli.

89. perc: Nanit lecserélik, apró portugál tűzijáték a végén.

A mérkőzés gól nélkül véget ért, ami azt jelenti, amit az alábbi táblázatban látunk. Gyorsan lefordítjuk: csoportelsők leszünk, ha legalább döntetlenre végzünk Portugáliával, de Izland nem veri meg legalább 3-mal Ausztriát. Csoportmásodik helyre számíthatunk, ha Izland győz Ausztria ellen, de mi kikapunk. Csoportharmadik helyen végzünk, ha kikapunk a portugáloktól, Izland győz, de ez a legrosszabb forgatókönyv, s ez esetben sem túl valószínű, hogy kiesünk. Íme:

forrás:mno.hu