< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Messi-parádéval a Barcelona nyerte a BL első rangadóját

| Mobile | RSS

Messi-parádéval a Barcelona nyerte a BL első rangadóját

2017. szeptember 13. | hozzászólás | Sport

Rögtön az egyik legnívósabb párharccal kezdődött el a Bajnokok Ligája csoportköre, a Juventus barcelonai vendégjátékával. Az előjelek kiegyenlített meccset ígértek, a tavalyi szezon alapján és a nyári átigazolások után sokan a Juventust tartották esélyesebbnek, ám a vége egy sima 3-0-ás katalán győzelem lett, melynek főszereplője Lionel Messi volt. A játéknap további meccsein akadtak még ennél is nagyobb arányú győzelmek a PSG és a Chelsea révén.

Volt mit törleszteniük a katalánoknak a tavalyi BL-kiesés után, de a Juventusnál sem feledték a 2015-ös döntőn elszenvedett vereséget a Barcelonától. Az elmúlt bő két évben emlékezetes csatákat vívott egymással a két óriásklub, de a legfrissebb keserű élménye mindkét klubnak a Real Madrid spanyolországi és európai dominanciája.

A Barcelona egy igen viharos nyáron van túl, ahol Neymar rekordösszegű eligazolását talán a vártnál is nagyobb sokk követte a klub háza táján, mindenesetre a megkérdőjelezhető átigazolásokat és a Josep Bartomeu klubelnök körül gyülekező viharfelhőket három tükörsima bajnoki meccsel, 9-0-ás gólkülönbséggel próbálták elfeledtetni a játékosok. Messiék hasonlóan lehengerlő teljesítményre készültek a tavalyi döntős, olasz rekordbajnok Juventus ellen is, immár a 105 millió eurós Ousmane Dembélével a kezdőcsapatban.

Az első félidőt nyomasztó katalán labdabirtoklási fölény jellemezte, néhány labdaszerzés után azonban a torinóiak a villámgyors Dybala vezetésével veszélyesebb kontrajátékot mutattak. Ziccerig ugyan nem, de veszélyes távoli lövésekig sikerült eljutnia Allegri csapatának, míg a Barcelona az egész félidőben mindössze két kapura lövési kísérletig jutott. Más kérdés, hogy ebből a második góllal végződött. Ki más, mint Lionel Messi villant a 45. percben egy Suarezzel való összjáték után (1-0).

A második játékrészben nem tudott újat hozni a Juve, a Chiellini nélkül felálló védelem pedig összeroppanni látszott. Előbb egy Messi-keresztezésből lecsorgót Ivan Rakitic lőtt a félig üresen hagyott kapuba (2-0), majd a 69. percben újra az argentin klasszis keltett feltűnést. Kedvenc helyéről, az egykori jobbösszekötő posztjáról indulva állva hagyta két egyszerű csellel Alex Sandrót és Benatiát, majd másodjára is bevette annak a Gigi Buffonnak a kapuját, akinek a mai napig egyszer sem sikerült karrierje során (3-0). A továbbiakban nem történt említésre méltó momentum, ezzel a háromgólos sikerrel pedig a Barcelona visszaadta az áprilisi, 3-0-ás Juventus siker kölcsönét.

Bemutatkozott a PSG nagy hármasa

Voltak még érdekességek a BL-nyitány keddi játéknapján, a Paris Saint-Germain például 5-0-ra győzte le a Celticet Glasgow-ban, ráadásul a nyáron kisbolygónyi összegért igazolt Neymar és Mbappé is betalált Cavani duplája mellett, így kirajzolódni látszik egy újabb klasszis csatárhármas, mely meghódíthatja Európát.

A Chelsea nem hagyott túl szép emléket a Bajnokok Ligája csoportkörének első azerbajdzsáni résztvevőjének, miután 6-0-val küldte haza az FK Qarabagot a Kaukázusokba. A Bajnokok Ligájába visszatérő Manchester United, illetve a Bayern München is 3-0-val hozta nyitómeccsét a csoportkörben, míg a Roma és az Atlético Madrid nem bírt egymással – még csak gól sem született az olasz fővárosban.