< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Drámai videózás után olimpiai negyedik a magyar váltó

Drámai videózás után olimpiai negyedik a magyar váltó

2018. február 20. | hozzászólás | Sport

Jászapáti PetraKeszler AndreaKónya ZsófiaBácskai Sára Luca összeállítású magyar csapat a negyedik helyen végzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók váltójában a phjongcshangi téli olimpián.

A magyarok a hollandok, az oroszok és a japánok ellen versenyeztek a B döntőben, és az gyorsan kiderült, hogy a hollandokkal megy majd a csata a futamgyőzelemért.

Akik nagyon meghajtották az elejét, aztán féltávnál felzárkóztak magyarok, de megelőzni már nem sikerült a világcsúcsot döntő németalföldieket.

A magyar csapat B döntős második helye azt jelenti, hogy sorozatban a harmadik olimpián lett pontszerző a női váltó, amely végül a negyedik helyen zárt, mivel az A döntőben, amelyet a házigazda Dél-Korea nyert, Kínát és Kanadát is kizárták a videózás után.

A B döntőt megnyerő Hollandia így bronzérmes lett,

a magyar váltónak pedig ez a negyedik helyezés a legjobb eredménye az olimpiákon.

1948 óta először fordult elő, hogy egy téli olimpián három pontszerző helyet szereznek a magyar sportolók. Phjongcshangban korábban Liu Shaolin Sándor 5., Jászapáti Petra 6. lett 1500 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók között.

Kiemelt fotó: Czeglédi Zsolt / MTI

forrás:café.hu