< Böngészés > Főoldal / Életképek/bulvár / Blog article: Kapaszkodik Sorosba a Fidesz(((Fidesz se drží Soros

| Mobile | RSS

Kapaszkodik Sorosba a Fidesz(((Fidesz se drží Soros

2018. február 28. | hozzászólás | Életképek/bulvár

Kapaszkodik Sorosba a Fidesz

Hódmezővásárhely után zavarossá vált a korábban katonásan egységes kormánypárti kommunikáció: a holdudvarban már bírálják a sorosozást.

„Azt hiszem, hogy abba kéne hagyni ezt az elemi iskolai szintű sorosozást például, Stop Soros, meg egyebek. Ezek jópofák, de a magyar társadalom ennél intelligensebb” – négy nappal ezelőtt még elképzelhetetlen lett volna, hogy egy ilyen mondat elhangzik a Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő Echo Televízió műsorában, hétfőn este azonban erre is sor került. A bírálatot ráadásul Bencsik András kormánypárti újságíró fogalmazta meg Bayer Zsolt műsorában, sőt később azt is mondta: „Bízni kell annyira a miniszterelnökben, hogy feltételezzük róla, hogy nem korrupt”.

A hódmezővásárhelyi vereség után tehát láthatóan megváltozott a kormánypárti kommunikáció, hosszú hónapok milliárdokba kerülő sorosozása után már arról beszél a fideszes holdudvar, hogy változtatni kellene az üzeneteken. Jelentős változás az is a kormányzati kommunikációban, hogy számos kormánypárti politikus – sőt, még Orbán Viktor is – hajlandó volt magyarázni az eredményt. A kormányfő ugyan a betelepítésekre is tett utalást, de mondatainak fő üzenete az volt, hogy többet kell dolgozni a győzelemért. Ezt erősítette saját stílusában Deutsch Tamás, kormánypárti EP-képviselő is, aki keddi Facebook-posztjában azt írta: „no beszarás, no agyaskodás (no para, no hohmec); harc, barátaim, harc. Van miért, van kikért”.

Az atv.hu információi szerint egyébként a sorosozásból várhatóan visszavesznek, helyi szinten ugyanis nem találták elég erősnek a „Stop Soros” üzenetet. A cikk szerint egyébként Orbán Viktor nyugtatta a hétfői elnökségi ülésen résztvevőket, a kormányfő ugyanis adatokat sorolva azt állította: továbbra is megvan az elkötelezett Fidesz-bázis, az ellenzéki összefogás pedig nem szólított meg nagy tömegében eddig passzív szavazókat. A végső következtetés az volt, hogy a polgármester-választáson az emberek nem pártokra, hanem a személyre, Márki-Zay Péterre szavaztak.

Az értelmiségi holdudvar mellett lapunknak tegnap több kormánypárti politikus is jelezte, hogy a vereséghez hozzájárulhatott a Soros György elleni hadjárat. Ehhez képest – és ez is lehet a zavar jele – Szijjártó Péter külügyminiszter azt javasolta: a kormány indítson tájékoztató kampányt az ENSZ migrációs csomagjáról, amely szerinte egybeesik a Soros-tervvel. A miniszter közölte: „Az ENSZ azt akarja, hogy mindenki folyamatosan fogadjon be migránsokat.”. Ez egyébként nem esik egybe a valósággal, ugyanis senkit sem kényszerítenének Magyarországra, ráadásul a tervezet készítésébe Magyarországot is bevonták.

szerző:L. T

forrás:népszava online.hu

Fidesz se drží Soros

Po Hódmezővásárhely se bývalá vojensko-jednotně sjednocená vláda-party komunikace stala obskurní: v měsíčním světle již kritizovali serializaci.

“Myslím si, že tato serializace na úrovni základní školy by měla být vynechána, například Stop Soros a další. Tyto moudré věty natiskne, ale inteligentnější maďarská společnost „- Čtyři dny by bylo nepředstavitelné, že by taková věta, která říká Echo Television show, ve vlastnictví Lawrence Mészáros, ale také se konala v pondělí večer. Kromě kritiky András Bencsik provládní novinář Zsolt Bayer formuloval repertoár, a později také řekl: „Musíme věřit, že předseda vlády jménem ho předpokládat, že není poškozen“.

Po porážce Hodmezovasarhely tedy zřejmě změnila v provládní komunikaci po sorosozása být mnoho měsíců mluvil o miliardách Fidesz oběžné dráze, které by změnily zprávy. Významnou změnou ve vládní zprávě je, že mnozí politici ve vládě – dokonce i Viktor Orbán – byli ochotni vysvětlit výsledek. Přestože se hlava vlády týkala sídel, hlavním poselstvím jeho rozsudků bylo, že bylo zapotřebí vynaložit více úsilí na výhru. Tohle bylo posíleno vlastním stylem Tamásem Deutschem, poslancem EPP-MP, který v úterý napsal ve svém příspěvku na Facebooku: “žádná kecy, žádná blbost (bez para, bez hohmec); boj, přátelé, boj. Je důvod, proč je “.

Podle informací atv.hu se očekává, že budou získány ze serializace a zpráva “Stop Soros” nebyla dostatečně silná na místní úrovni. Kromě toho, v souladu s článkem Viktor Orbán ujistil účastníky zasedání správní rady za pondělí premiér protože utajované skutečnosti, že řekl, že bude mít i nadále vyhrazené Fidesz základnu jednota opozice nebyl vyzván k velkému davu mít pasivní voličů. Konečným závěrem bylo, že ve volbách starosty hlasovali lidé místo Péter Márki-Zay místo pro strany, ale pro osobu.

Vedle intelektuálního kádru řada politiků z vlády včera poukázala na to, že proti porážce mohla přispět kampaň proti Georgovi Sorosovi. Ve srovnání – a to může být příznakem záměny – Péter Szijjártó ministr zahraničí navrhl, aby vláda zahájila informační kampaň s cílem balíčku OSN pro migraci, která je podle jeho názoru se shoduje s plánem Soros. Ministr řekl: „Organizace spojených národů chce, aby se všichni souhlasit migrantů.“ To, mimochodem, se neshoduje s realitou, protože je nikdo nutit Maďarsko, Maďarsko, navíc byl zapojen do přípravy návrhu ..

Autor: L. T

zdroj: wordpress.com

Leave a Reply 215 megnézve, 1 alkalommal mai nap |