< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Portugália-Spanyolország 3:3

Portugália-Spanyolország 3:3

2018. június 16. | hozzászólás | Sport

Folyamatosan frissülő hírek!

Óriási mérkőzés a B csoport rangadóján! Ronaldo büntetőjével a portugálok vezetnek, majd Diego Costa egyenlít. Aztán De Gea bevédi Ronaldo újabb lövését, Costa ismét egyenlít. A meccs vége előtt pedig Nacho bombagólját is kiegyenlíti a Real Madrid csatára szabadrúgásból.

• VÉGE

június 15.péntek 21:52

Lefújja a bíró a mérkőzést, döntetlen a vége, Ronaldo mesterhámast ér el.

• Quaresma előtt az újabb lehetőség

június 15.péntek 21:49

A portugál két védőt is kicselez, mielőtt egy harmadik becsúszással, épp a lövés pillanatában el tudják rúgni előle a labdát. Mindezt a tizenhatoson belül.

• 4 perc hosszabbítás

június 15.péntek 21:48

Spanyol szögletek következnek.

• Soha, senki

június 15.péntek 21:46

nem lőtt még a spanyoloknak három gólt világbajnokságon.

• Ronaldo mesterhármas!!!

június 15.péntek 21:44

Óriási szabadrúgás-gólt lő a portugál kapitány. Mintegy 23 méterről a kaputól, középről jár a szabadrúgás, Ronaldo pedig a kapu jobb oldalába csavar.

• Ronaldo csapattársa a spanyoloknál

június 15.péntek 21:43

Lucas Vázquez áll be David Silva helyére a 86. percben.

• André Silva is a pályán

június 15.péntek 21:36

A Milan csatára Guedest váltja a portugáloknál.

• Costa lemegy

június 15.péntek 21:34

77. perc: Diego Costát váltja Iago Aspas.

• Costa lőhette volna a harmadikat

június 15.péntek 21:27

Jordi Alba robogott el a bal oldalon, középre tette a labdát, amivel Diego Costát találta meg, a csatár azonban eltörte azt, így jócskán mellément.

• Újabb cserék

június 15.péntek 21:26

Bernardo Silva is lejön, Ricardo Quaresma a pályán. Cserél Hierro is, az új spanyol kapitány Iniestát hozza le, helyére Thiago Alcantara érkezik.

• Csere

június 15.péntek 21:24

A 68. percben a portugálok cserélnek először, Bruno Fernandes helyére Joao Mario érkezik.

• BOMBAGÓL

június 15.péntek 21:15

A spanyol jobbhátvéd, Nacho vág be egy kipattanó labdát 20 méterről, kapásból jobb oldalról. A labda a kapufáról, védhetetlenül zúdul a hálóba. 3-2 a spanyoloknak.

• Costa is duplázik!!!

június 15.péntek 21:11

Spanyolország megint egyenlít. David Silva felíveli a szabadrúgást, Busquets fejeli be középre a labdát, két méterről pedig nem hibázik az Atletico Madrid csatára.

• Spanyol mezőnyfölény

június 15.péntek 21:10

A második félidő első 8 perce is spanyol fölénnyel telt, de igazán nagy helyzetig nem jutottak el, a portugálok nagyon szervezetten védekeznek.

• 20 meccses veretlenség érhet véget

június 15.péntek 21:09

Ha marad az eredmény és a portugálok nyernek, 20 meccses veretlensége szakadhat meg a spanyoloknak. 14 győzelem és 6 döntetlen a mérlegük ezeken, köztük a 10 vb-selejtezős meccs, amin a megszerezhető 30 pontból 28-at begyűjtöttek.

június 15.péntek 20:43

Óriási kapushiba! Ronaldo a tizenhatoson belülről lő kapura, De Gea a laposan, középre tartó lövésért lehajol, de labda a lábai között a kapuban köt ki. Ronaldo második gólja a meccsen.

• Isco lőtte kapura

június 15.péntek 20:42

A 42. percben járunk, a spanyol játékos a tizenhatosról lőtte rá, jobb oldalról, Rui Patrició védte.

• Spanyol fölény

június 15.péntek 20:36

Egyértelmű fölényben játszanak Iscóék, a portugálok jobbára kontrából tudnak veszélyesek lenni, miközben a spanyoloknak két-három gólszerzési lehetőségük is volt az utóbbi negyed órában.

• Iniesta helyzetben

június 15.péntek 20:34

A Barcelonától Japánba igazoló középpályás kapott labdát a tizenhatoson belül, egyből kapura küldte, egy spanyol játékos cipője talán még bele is ért, végül a labda elgurult a kapu mellett. Nagy helyzet volt.

• Újabb sárga lap

június 15.péntek 20:28

Bruno Fernandes is besárgul a 28. percben.

• Majdnem szétesik a kapu

június 15.péntek 20:26

Akkora kapufát lőtt Isco a bal oldalról, jó 20 méterről. Oda is szalad a játékvezetőhöz, hogy erre is kérjenek videóbírós segítséget, hátha bent volt a labda, amikor a felső lécről lepattant a földre, de a játékvezető mutatja, hogy az órája jelezte volna, ha bent van. Később a gólvonaltechnológiával is megmutatják, hogy pont a vonalra pattant a ladba, nem volt bent teljes terjedelmével.

• Jön a videóbíró

június 15.péntek 20:24

Mivel Costa a labda megszerzése előtt lebírkózta Pepét, a játékvezető a videóbíró segítségét kéri, szabályos volt-e a gól. Végül megadják a találatot.

• Spanyolország egyenlít!!!

június 15.péntek 20:23

A 21. percben Diego Costa áll szemben két spanyol védővel a tizenhatoson belül, jobbra-balra húzza a labdát, aztán végül kilövi a jobb alsó sarkot.

• Óriási mentés

június 15.péntek 20:21

A szöglet után portugál kontra. Ronaldóék 3 a 2-ben mennek a kapu felé, a csapatkapitány végül leadja a labdát, így azonban Jordi Alba visszaér és menteni tud.

• Spanyol akció

Ígéretes akció a bal oldalon, Inieste cselezi be magát a portugál tizenhatoson belülre, középre passzol, David Silva lövésébe belelépnek. Szöglet.

• Sárga

június 15.péntek 20:17

Busquets a vétkes, akinek a jutalm egy sárga lap a bírótól. Ronaldo rúgja jobb oldalról, 20 méterről a szabadrúgást, a sorfal azonban útját állja a labdának.

• Spanyol cselek, portugál kontra

június 15.péntek 20:16

A 16. percben Isco cselezgetett a bal oldalon, átvert három portugál védőt is, majd beadta a labdát, ami azonban a kaput elkerülte. Egyből kontráztak Ronaldóék, Guedes egy az egyben mehetett a kapu felé védőjével, de egyre jobban kiszorult és így lőnie sem igazán sikerült.

• Spanyol helyzet

június 15.péntek 20:09

A 10. percben gyönyörű spanyol akció: középen, félfordulattal tette a labdát Diego Costa David Silva elé, az Amerikában légióskodó játékos azonban kapsából fölé lőtte a labdát.

• Megzavarta a spanyolokat a kapitány-váltás?

június 15.péntek 20:08

Julen Lopetegui szövetségi kapitányt a vb-ről küldték haza, miután bejelentette a Real Madrid, hogy megállapodtak vele, hogy átveszi a csapatot a torna után. Helyére Fernando Hierrót nevezték ki, így ezen a meccsen már ő ül a kispadon.

• Vezet Portugália

június 15.péntek 20:03

A 3. percben járunk, Ronaldo belövi a tizenegyest.

• Büntető!!!

június 15.péntek 20:02

Ronaldók buktatja saját, realos csapattársa, Nacho a spanyol tizenhatoson belül. A játékvezető a tizenegyespontra mutat.