< Böngészés > Főoldal / EU Sajtószoba, Fecsegő hírek / Blog article: Európa második legdrágább kormányzati rendszerét tartatja fenn a magyar adófizetőkkel Orbán Viktor///. fecsego.eu/168 óra Le contribuable hongrois Viktor Orbán maintient le deuxième système gouvernemental le plus coûteux d’Europe

| Mobile | RSS

Európa második legdrágább kormányzati rendszerét tartatja fenn a magyar adófizetőkkel Orbán Viktor///. fecsego.eu/168 óra Le contribuable hongrois Viktor Orbán maintient le deuxième système gouvernemental le plus coûteux d’Europe

Európa második legdrágább kormányzati rendszerét tartatja fenn a magyar adófizetőkkel Orbán Viktor

A kormány elkészítette a 2017-es költségvetés beszámolóját, amiből kiderül, hogy nyolc év alatt, 2010 és 2017 között milyen átalakuláson ment át a magyar állam – elemezte részletesen a dokumentumot a Zoom. Felidézték: a 2010-es választásokon a Fidesz jelszava az erős állam ígérete volt, a kiadásokat nézve ezt sikerült megvalósítani.

Érdemben nem változott a magyar állam súlya gazdaságon belül, a 2017-es adatok szerint az államháztartás a magyar gazdaságban megtermelt összes érték (GDP) 44,5 százalékára tette rá a kezét, ami 0,3 százalékponttal kisebb, mint a 2010-es indulóévben volt.

Uniós összehasonlításban a magyar állam a 11. legnagyobb adóztató, az élen olyan fejlett országok vannak, mint Norvégia (54,8), Finnország (53,2) vagy Dánia.

Míg a jövedelemelvonás nem csökkent a nyolc év alatt, a GDP-arányos kiadások a bruttó hazai termék 49,2 százalékáról 46,5 százalékára olvadtak – ezt tette lehetővé az államháztartási hiány csökkentését. Eközben azonban az állami működésre fordított pénzek emelkedtek (például a minisztériumok kiadásai) – ezzel az Európai Unió egyik legdrágábban működő kormányzati rendszerét tartja fent Magyarország. 2010-hez képest viszont csökkent a jóléti kiadások aránya, ma a GDP arányában nézve, mind az oktatásra, mind az egészségügyre, mind a társadalombiztosításra kevesebbet fordít az állam, mint tette azt 2010-ben.

A kormány adatai szerint 2010-ben az állami működési kiadásokra 2068 milliárd forintot költöttek, ez az összeg tavaly 3475,7 milliárd forint volt, így GDP-arányosan számítva a költések 7,6 százalékról 9,1 százalékra emelkedtek.

Uniós összehasonlításban a GDP állami kiadásokra fordított 9,1 százalékos aránya a második legnagyobb Európában. Az állami kiadásokon belül a legnagyobb súlyt továbbra is a közigazgatás adja, a honvédelem pénzei a csökkenés után visszaemelkedtek a 2010-es szintre, a rendőrségi források viszont nőttek a kormányváltás időszakához képest. Mindezekkel szemben minden, ami az embereket érintő ellátás: az egészségügyi és oktatási ráfordítások, továbbá a nyugdíj-kiadások csupán nominális értéken nőttek, reálisan és GDP-arányosan azonban sokkal kevesebbet fordít ezekre az Orbán-kormány, mint elődjei.

A GDP-arányos költések a nyugdíjaknál csökkentek 17,3 százalékról 13,9 százalékra – ami rossz hír a nyugdíjasok számára – ám a Zoom azt írja, a nyugdíjrendszer fenntarthatóságát épp ezek a szigorítások alapozták meg. Ezzel szemben a portál szerint nem lehet fenntarthatósági szempontból előrelépésnek nevezni azt, ami az egészségügyi és az oktatási kiadásoknál történt, ugyanis ezek azok a tételek, amelyek alapjaiban határozzák meg a magyar gazdaság és társdalom jövőbeni fejlődését.

A portál elemzése szerint az oktatási kiadások nyolc év alatt 438 milliárd forinttal nőttek, így tavaly 2014 milliárd forint jutott erre a célra.

A megtermelt GDP-ben kifejezve ez azt jelenti, hogy a 2010-es 5,8 százalékról 5,3 százalékra mérséklődött az oktatási kiadások mértéke.

Ezzel pedig a magyar oktatás még épp meg tud kapaszkodni az uniós középmezőnyben, hiszen a 17-ik helyünkkel épp elmaradunk Ausztriától, de megelőzzük az Egyesült Királyságot. Az élen Dánia van, ahol a GDP 6,9 százalékát fordítják oktatásra, őket követik a minőségi közoktatásról ismert skandináv államok. A GDP arányában a legkevesebbet nem az unió szegény államai, hanem Írország költötte, ahol – a 2016-os adatok alapján – mindössze a GDP 3,3 százalékának megfelelő összeg ment az oktatásra – ennek a kimagasló ír GDP és a demográfiai folyamatok lehetnek a magyarázatai.

Az egészségügyi kiadásokban viszont sereghajtók közé került a magyar állam, ami egyrészt nem meglepő a kormány egészségpolitikáját ismerve, annak ellenére, hogy a magyar gazdaság lehetőségei ennél jóval többet tennének lehetővé.

Az egészségügy kiadásai nyolc év alatt 1228 milliárd forintról 1630 milliárd forintra emelkedtek – ez arra volt „elegendő”, hogy a GDP-arányos kiadás nyolc év alatt 4,5 százalékról 4,3 százalékra mérséklődjön.

Az unióban a tagországok erre a célra a GDP-jük 2,7-8,6 százalékát költik el: a legalacsonyabb mutató Cipruson volt, de ebből a szempontól Lengyelországgal és Romániával vagyunk egy szinten.

Az állami kiadások 2010 és 2018 között leggyorsabban a sport, a szabadidő, a vallási tevékenység körében nőttek. Míg 2010-ben erre a területre évi 385 milliárd forint jutott, tavaly már 1122 milliárd forint, vagyis a GDP 2,9 százaléka. Ezzel persze az uniós összeh

fecsego.eu/168 óra

Le contribuable hongrois Viktor Orbán maintient le deuxième système gouvernemental le plus coûteux d’Europe.

Le gouvernement a préparé le budget pour 2017, qui montre que l’État hongrois a connu une transformation au cours des huit dernières années, de 2010 à 2017 – a analysé Zoom en détail. Ils ont rappelé que lors des élections de 2010, le mot de passe du Fidesz était la promesse d’un État fort et rentable.

En fait, le poids de l’État hongrois dans l’économie n’a pas changé, selon les données de 2017, les administrations publiques représentaient 44,5% du PIB total de la Hongrie (soit 0,3 point de moins que l’année de début 2010). .

Dans la comparaison avec l’UE, l’État hongrois est le onzième contribuable du monde, avec des pays leaders comme la Norvège (54,8), la Finlande (53,2) ou le Danemark.

Si la privation de revenus n’a pas diminué au cours des huit dernières années, les dépenses liées au PIB ont été ramenées de 49,2% du produit intérieur brut à 46,5%, ce qui a permis de réduire le déficit des administrations publiques. Parallèlement, les dépenses consacrées aux opérations de l’État ont augmenté (par exemple, les dépenses des ministères), faisant ainsi de la Hongrie l’un des systèmes gouvernementaux les plus trompeurs de l’Union européenne. Cependant, par rapport à 2010, la part des dépenses d’aide sociale a diminué, mais aujourd’hui, en proportion du PIB, l’éducation, la santé et la sécurité sociale rendent l’État inférieur à celui de 2010.

Dépense proportionnelle au PIB
Infos Gram
Selon les données du gouvernement, les dépenses du gouvernement se sont élevées à 2068 milliards de forints en 2010, soit à 3475,7 milliards de forints l’année dernière, de sorte que les dépenses en PIB sont passées de 7,6% à 9,1%.

Par rapport à l’UE, les dépenses publiques représentent 9,1% du PIB et se situent à la deuxième place en Europe. Les dépenses publiques continuent d’être les plus élevées, tandis que les dépenses de la défense nationale ont retrouvé leur niveau de 2010 après la chute, tandis que les ressources policières ont augmenté par rapport à la période de changement de gouvernement. Par ailleurs, tout ce qui profite aux gens: les dépenses de santé et d’éducation, ainsi que les dépenses de retraite, n’a atteint que de manière réaliste la valeur nominale et, proportionnellement au PIB, le gouvernement Orbán est bien inférieur à ses prédécesseurs.

Les dépenses de retraite liées au PIB sont tombées de 17,3% à 13,9% – ce qui est une mauvaise nouvelle pour les retraités – mais M. Zoom a déclaré que la durabilité du système de retraite reposait uniquement sur ce resserrement. En revanche, selon le portail, on ne peut pas considérer que les dépenses de santé et d’éducation sont considérées comme des considérations de durabilité, car ce sont les bases qui déterminent le développement futur de l’économie et de la société hongroises.

Selon l’analyse du portail, les dépenses d’éducation ont augmenté de 438 milliards de forints en huit ans. L’année dernière, 2014 milliards de forints sont allés dans ce but.

En termes de PIB, cela signifie que les dépenses consacrées à l’éducation sont passées de 5,8% en 2010 à 5,3%.

De cette manière, l’éducation hongroise se situe toujours au centre de l’Union européenne, nous quittons notre 17e place hors de l’Autriche, mais nous empêchons le Royaume-Uni. Le pays leader au Danemark, où 6,9% du PIB est consacré à l’éducation, est suivi par les pays nordiques réputés pour la qualité de leur enseignement public. En pourcentage du PIB, les pays les plus pauvres étaient plus pauvres que les plus pauvres de l’UE, mais l’Irlande, où, selon les données de 2016, seulement 3,3% du PIB allaient à l’éducation – cela s’explique par l’exceptionnel PIB irlandais et les tendances démographiques.

Toutefois, dans le secteur des soins de santé, l’État hongrois a été l’un des moteurs de l’action, ce qui n’est pas surprenant compte tenu de la politique de santé du gouvernement, même si les possibilités de l’économie hongroise seraient beaucoup plus productives.

Les dépenses en soins de santé sont passées de 1228 milliards de forints à 830 milliards en huit ans – il suffisait “de réduire” les dépenses proportionnelles au PIB de 4,5% à 4,3% en huit ans.

Dans l’Union, les États membres dépensent de 2,7 à 8,6% de leur PIB à cet effet: l’indicateur le plus bas était à Chypre, mais nous en sommes à ce niveau avec la Pologne et la Roumanie.

Les dépenses publiques entre 2010 et 2018 ont été l’activité sportive, récréative et religieuse à la croissance la plus rapide. Alors qu’en 2010, ce chiffre s’élevait à 385 milliards de HUF par an, il était de 1122 milliards de HUF l’année dernière, soit 2,9% du PIB. Bien sûr, dans la comparaison de l’UE

fecsego.eu/168 heures

Leave a Reply 99 megnézve, 1 alkalommal mai nap |