< Böngészés > Főoldal / Magyar Helsinki Bizottság / Blog article: A Chelsea után az MTK-tól is kikapott a Vidi

| Mobile | RSS

A Chelsea után az MTK-tól is kikapott a Vidi

Fotó: MTI/ Czagány Balázs
Kettészakadt a mezőny a labdarúgó NB I hétvégi fordulója után: a kieséstől fenyegetett csapatok kikaptak, így egyre nagyobb a lemaradásuk a középmezőnyhöz képest.
Szombaton kora délután a Budapest Honvéd és a DVTK is azzal a nem titkolt szándékkal állt ki a játéknapot nyitó mérkőzésre, hogy javítson az utóbbi hetek gyengébb eredményein. Kezdetben a párharcot megelőző öt (!) meccsen gólképtelen, ám ezzel együtt is második helyen álló Honvéd volt kezdeményezőbb a(z akkor még) négy kör óta nyeretlen, utolsó előtti Diósgyőr ellen, ám a játékosok nemigen tették próbára a kapusokat: ha meg is célozták a kaput, általában nem találták el azt. Végül a térfélcserét követően is domináns kispestiek negatív szériája szakadt meg, 517 gólképtelen perc után ugyanis a nemzeti tizenegy keretébe is beválogatott saját nevelésű középpályás, Holender Filip betalált, egyúttal beállította a végeredményt is.
„Nehéz mérkőzés volt, de a Honvéd egy jó csapat, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű. Annak ellenére, hogy többségében a mi térfelünkön zajlott a játék, megvoltak a lehetőségeink, ám megint csak nem tudtunk betalálni. Ebből a mérkőzésből legalább egy döntetlent ki kellett volna hoznunk” – értékelt a Népszavának a borsodiak kapuját védő Antal Botond.
Győzelmével a Honvéd megszilárdította pozícióját, a 10 hét alatt csupán egyszer nyerő DVTK viszont továbbra is kiesést jelentő helyen áll. Adódik a kérdés: mi a baj az utóbbi években rendre a bennmaradásért küzdő Diósgyőrnél?
„Nehéz erre válaszolni, hiszen ha tudnánk, biztosan a pályán is minden másképpen alakulna – folytatta a lapunknak nyilatkozó Antal Botond. – Most jön egy válogatott szünet, ami remélhetőleg segíteni fogja azt, hogy jobban összerakjuk a dolgokat. Bár eddig is így volt, mindenkinek maximálisan bele kell tenni a magát a munkába, bátrabban, nagyobb önbizalommal kell játszanunk. Bízom benne, hogy a szünet után megindulunk felfelé.”

Ebben reménykedhetnek a mezőny negyedénél, hiszen a Puskás Akadémia, a Kisvárda és a sereghajtó Haladás is kikapott szombaton, így kettészakadni látszik a felső- és alsóház. A Szombathelyi Haladás szurkolói nehezen viselik azt, hogy csapatuk egyre közelebb kerül a másodosztályhoz, a játékosokat – a szezon során nem először – a drukkerek molinója várta a csapatbusznál. „Mi egy 100 éves klubot képviselünk. Vezetők, játékosok, és ti?” – írták a drapériára.
A lényeget tekintve a tabella másik végén alig változott a helyzet: a Honvéd két pontot faragott a hátrányából, miután a Debrecen döntetlent ért el a Marcel Heister kiállítása miatt nagyjából egy órát emberhátrányban játszó éllovas, a Ferencváros otthonában. A dobogó harmadik fokára az MTK Budapest kapaszkodott fel, miután a játéknap zárásaként vasárnap este 3-0-ra legyőzte a csütörtökön még a Chelsea vendégeként az Európa-ligában 1-0-s vereséget szenvedő címvédő MOL Vidi FC-t.
Az OTP Bank Liga a válogatottak szereplése után, október 20-án folytatódik majd.

A 10. forduló eredményei

Budapest Honvéd–DVTK 1-0 Bp., Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2069 néző. Jv.: Szőts Gólszerző: Holender (67.) Újpest–Puskás Akadémia 2-0 Bp., Szusza Ferenc Stadion, 1800 néző. Jv.: Erdős Gólszerzők: Nwobodo (52.), Novothny (73.) Mezőkövesd–Haladás 2-0 Mezőkövesd, 2168 néző. Jv: Andó-Szabó Gólszerzők: Molnár (7.), Koszta (92. – 11-esből) Paks–Kisvárda 4-1 Paks, 800 néző. Jv: Radványi Gólszerzők: Hahn (15.), Remili (18.), Gévay (42., 92.), illetve Horváth Z. (30.) FTC-Debrecen 2-2 Bp., Groupama Aréna, 8911 néző. Jv.: Iványi Gólszerzők: Lanzafame (48., 82.), illetve Takács T. (20.), Szécsi (74.) Kiállítva: Heister (32., FTC) MOL Vidi FC-MTK Budapest 0-3 Felcsút, Pancho Aréna, 1220 néző. Jv.: Kassai Gólszerzők: Gera D. (22.), Kanta (35.), Bognár I. (71.) Az állás 1. FTC 10 7 3 0 21:8 24 2. Honvéd 10 6 1 3 13:7 19 3. MTK Budapest 10 5 2 3 16:15 17 4. Paks 10 4 4 2 16:11 16 5. MOL Vidi FC 9 4 3 2 16:10 15 6. Mezőkövesd 10 4 3 3 16:12 15 7. Debrecen 10 3 5 2 14:13 14 8. Újpest 9 3 4 2 8:7 13 9. Puskás Akadémia 10 2 2 6 10:16 8 10. Kisvárda 10 2 2 6 9:21 8 11. DVTK 10 1 3 6 7:16 6 12. Haladás 10 1 2 7 11:21 5