< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: 19 góllal nyert a Szeged a Vecsés ellen

19 góllal nyert a Szeged a Vecsés ellen

2018. november 7. | hozzászólás | Sport

Könnyedén, 37-18-ra nyert Monoron a Vecsés ellen a MOL-PICK Szeged együttese. A magyar bajnok végig komoly tempót diktált.
Vecsési SE-MOL-PICK Szeged 18-37 (10-23)
K&H férfi kézilabda liga, 9. forduló, Monor. Vezette: Bujdosó, Horváth.
Vecsés: Kránitz – Radoszavljevics 1, Simányi 2, Benmiloud 1, Nagy, Lendvay, Antal 3. Csere: Vitáris (kapus), Vojinovics 1, Spekhardt 2, Takó 4/2, Haszilló, Vízler 2/1, Marczinkó 2. Vezetőedző: Damir Sztojanovics.
MOL-PICK Szeged: Alilovic – Pedro 6, Kaspárek 3, Canellas 4/1, Bánhidi 2, Zsitnyikov 3, Sunajko 8/1. Csere: Nagy M. (kapus), Henigman 3, Källman 2, Bombac 3/2, Bodó 1, Tóth, Balogh 1, Maqueda 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill.  8 perc
Hétméteres: 5/3, ill. 6/460. perc: Vitáris kétszer is véd. Ez a vége, 37-18-ra nyert a MOL-PICK Szeged.
59. perc: Jó a szegedi blokk.
58. perc: Tóth harcol ki hetest. Sunajko, 18-37.
57. perc: Nagy véd. Vitáris véd. Spekhardt, 18-36.
56. perc: Újabb remek szegedi védekezés, Tóth hibázott. Maqueda, 17-36.
55. perc: Bombac beállóból, 17-35.
54. perc: Nagy Martin tolja ki. Antal, 17-34.
53. perc: Kaspárek, mekkora dugó! 16-34.
52. perc: Ellépik a hazaiak.
51. perc: Nagy Martin ismét lábbal véd! Zsitnyikov micsoda csel, elszáll mindenki, 16-33.
50. perc: Eladja a Vecsés, Sunajko az üres kapuba, 16-32.
49. perc: Bombac rossz helyre passzol. Henigman – ez neki a harmadik, kiszáll – és Benmiloud 2-2 perc.
48. perc: Nagy véd. Källman hibázott, Nagy lábbal hárít.
47. perc: Vitáris véd. Újabb hazai technikai hiba. Pedrónál fújnak belemenést.
46. perc: Szegedi kínai, Vitáris véd. Visszaszerzi a PICK.
45. perc: Marczinkó, 16-31.
44. perc: Nagy Martin, az első bravúr!
43. perc: Sunajko lép meg, 15-31.
42. perc: Källman a vonalra lép, Vízler, 15-30.
41. perc: Kaspárek rossz passz. Hazai hetes, Henigman 2 perc. Érkezik Nagy Martin. Vízler kapufa.
40. perc: Eladja a Vecsés.
39. perc: Antal, majd Marczinkó, 14-29. Ilyen sem volt a meccsen, két hazai gól. Canellas vert meg mindenkit, 14-30. Hazai 2 perc.
38. perc: Alilovic véd, Henigman ziccer, 12-29.
37. perc: Marczinkó, Alilovic véd. Elveszik a Szegedtől, majd a hazaiaktól. Henigman tört be, 12-28.
36. perc: Canellas ellépi, Balogh 2 percet kap.
35. perc: Takó a szélről, 12-27. Henigman kapufa, Sunajko szerzi vissza.
34. perc: Jöhet a Szeged. Balogh parádés átadás, Pedro, 11-26. Pedro ziccer, 11-27.
33. perc: Takó, 11-25. Balogh ront ziccerben.
32. perc: Alilovic könnyedén. Henigman harcol ki hetest, Balogh, kihagyja, majd bevágja, 10-25.
31. perc: A Vecsés kezdi a második félidőt. És Sunajko, ziccer, 10-24.

Friss hír, Sunajko Stefán rosszul lett, már két napja nem érezte jól magát, így nincs komoly baj, sőt a második félidőben már ott volt a pályán.

30. perc: Vecsési hetes. Takó, 10-23.
29. perc: Källman zunderét védi a hazai kapus.
28. perc: Vízler, 8-22. Kaspárek, majd Simányi, 9-23.
27. perc: Jó a szegedi blokk, Bombac passza nem jó, hazai hetes.
26. perc: Ellépi Haszilló. Kaspárek kapufa, de marad a PICK-nél. Källman behúzza a rövidbe, 7-22.
25. perc: Bombac nagy labda, Källman, Kránitz bravúrral véd.
24. perc: Henigman 2 perc. Hazai hetes. Takó, 7-21.
23. perc: Bombac a pipába, 6-21. Elveszíti a Vecsés, a Szeged eladja.
22. perc: Ellépik a hazaiak, Bodó hetest harcol ki.
21. perc: Haszilló megy bele. Bodó beállóból, 6-20.
20. perc: Szegedi hetes, Bombac, 6-18. Radoszavljevics 2 perc. Alilovic véd. Pedro a szélről, 6-19.
19. perc: Spekhardt beállóból, 6-16. Zsitnyikov a blokkba, a levegőben összeszedi, bevágja, 6-17.
18. perc: Pedro szerzett labdát, Källman vágja be, 5-16.
17. perc: Bombac nagy átadás, Kaspárek, 5-15.
16. perc: Hazai hetest, Radoszavljevics fölé.
15. perc: Remek játék, Pedro telibe találja a kapust. Bánhidi, nem tudják tartani, 5-14.
14. perc: Simányi tört be, 4-12. Bánhidi fordult be, 4-13. Radoszavljevics, 5-13. Sunajkót kell ápolni. Rosszul van hányt is, nem szép látvány. Áll a játék.
13. perc: Canellas harcol ki hetest, ő lövi, kapufa. Pedro, mint a gyorsvonat, 3-12.
12. perc: Kaspárek zúgó kapufa, eladja a Vecsés.
11. perc: Egy újabb könnyű gól, Sunajko, 3-11.
10. perc: Sunajko robog, 3-9. Most Pedro megy ziccerben, 3-10.
9. perc: Benmiloud beállóból, Sunajko a szélről, 3-8.
8. perc: Vojinovics tört be, 2-6. Canellas a kezek a között, 2-7.
7. perc: Egy újabb remek szegedi védekezés, Kránitz véd.
6. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Canellas, 1-6. Alilovic véd. Eladja a labdát a Szeged.
5. perc: Canellas szerzett labdát, önzetlen, Pedro vágja be, 0-5. Időt kér a Vecsés. Nagy az öröm, Antal szépít, 1-5.
4. perc: Canellas szerzett labdát. Sunajko hibázott. Marad a Szegednél. Canellas, talpról, 0-4.
3. perc: Kránitz véd, labdát szerzett a PICK, Sunajko, 0-3.
2. perc: Henigman marad fent, 0-2. Elveszik a hazaiktól a labdát.

1. perc: A Szeged kezd, Zsitnyikov gyorsan a kapuba talál, 0-1.

18.23: Kezdődik a bemutatás. Sporttörténeti pillanat lesz a mai meccs, hiszen a két csapat még sohasem találkozott egymással az NB I-ben.

Már melegít a MOL-PICK Szeged.

18.08: Már mindkét csapat melegít. Lassan megtelik a csarnok. A Toyota Kovács – Monoron van a székhelyük -, a MOL-PICK Szeged támogatói is készültek a meccsre, a munkatársaik kék pólóban – 80-an lesznek – szurkolnak.

17.43: Alen Blazevic, Matej Gaber és Stefan Sigurmannsson maradt ki a keretből, bekerült Nagy Martin, Sunajko Stefán és Tóth József. Egyelőre 15 játékos neve szerepel a listán, Marin Sego és Mario Sostaric közül kerülhet ki a 16. játékos.

17.33: Üdvözlünk mindenkit Monorról, ahol a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a Vecsés ellen játszik a K&H férfi kézilabda ligában. Csodaszép a csarnok, amelyet a közelmúltban adtak át.

Mindenki szomorú volt Párizsban, a lefújás után. A MOL- PICK Szeged férfi kézilabdacsapata első vereségét szenvedte el az idényben, 13 meccsen keresztül hibátlan volt a mutatója, a világhírű Paris SG azonban 33–31-re nyert, így odalett a remek sorozat.

Az élet nem áll meg, a szegedi szurkolók Párizsban, a csarnok mellett tapssal és pacsival üdvözölték a fiúkat, és ez erőt ad a folytatáshoz. A 6. forduló krónikájához tartozik, hogy Mario Sostaric kínaiból elért találata bekerült az öt legszebb gól közé. A szlovén szélső Bodó Richárd passzát egy kézzel fogta meg a levegőben, majd vágta Corrales mellett a kapuba. Zseniális gól volt.

Ma már Monoron játszanak. Matej Gaber a Vecsés ellen lép pályára a bajnokságban. Fotó: Alain Gadoffre

Párizsból nem jött haza a magyar bajnok, az éjszakát Dabason töltötte. Ez sem véletlen, mert ma 18.30-kor a K&H-ligában Monoron, az újonc Vecsés ellen lép pályára. A győzelem a kötelező házi feladat kategóriába tartozik.

A vecsésiek legismertebb játékosa az a Lendvay Péter, aki a PICK-kel magyarkupa- győztes volt. A 42. életévét taposó irányító még mindig eredményesen játszik, csapata egyik legjobbja.

Nemcsak ez a mérkőzés vár a Szegedre a héten. Szombaton Dániába repül a társaság, vasárnap a VELUX EHF Bajnokok Ligája B csoportjában, a 7. fordulóban a Skjern vendége lesz a magyar csapat. A dán együttessel szemben a nemzetközi porondon még nem játszott a Szeged, ez lesz a BL-ben az egymás elleni premier.

A mai monori bajnokiról a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.