< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Megrajzolta a végén a CSZKA-t az FTC

| Mobile | RSS

Megrajzolta a végén a CSZKA-t az FTC

2019. október 25. | hozzászólás | Sport

Fotó: Molnár Ádám / fradi.hu

A hajrában született Varga Roland-góllal nyert a magyar bajnok Moszkvában 1-0-ra a labdarúgó Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában és versenyben maradt a továbbjutásért.

A következő kiírásban, a 2020/21-es szezonban a továbbjutást érő második hely megszerzése lesz a célja az FTC labdarúgócsapatának a csoportkörben, ezt mondta Kubatov Gábor klubelnök az MTI-nek, a CSZKA Moszkva elleni idegenbeli Európa-liga-csoportmeccs előtt pár órával.Kubatov a moszkvai meccsről úgy vélte, nem a magyar bajnok az esélyes – a sorsolás előtt az oroszok voltak az első kalapban a kiemeléseknél, a zöld-fehérek pedig a negyedikben –, de „mi fradisták vagyunk és hiszünk abban, hogy bárki is az ellenfél, valahogy meg tudjuk őket rajzolni a végén.” A mérkőzés első meglepetését Szerhij Rebrov vezetőedző szolgáltatta, aki a padra ültette a legjobb ferencvárosi játékost, Isaelt. A szakember a Sport1-nek azt mondta, a vasárnapi Fehérvár elleni rangadó miatt pihentette a brazil játékost.Ahogy az várható volt, a hazaiak az első perctől magukhoz ragadták az irányítást, a ferencvárosi tizenhatosnál is letámadták a magyar bajnok játékosait. Keveset volt a vendégeknél a labda, akik ellentámadásaikat a bal szélen, Tokmac és Boli révén próbálták vezetni. A tizedik perc után fokozta a nyomást a CSZKA Moszkva, a tizenhatosára szorította be az FTC-t. Negyed óra elteltével Obljak 20 méteres lövését követően Dibusz szép vetődéssel ütötte az alapvonalon túlra a labdát. Három perccel később Tokmac futott el a bal oldalon, azonban éles szögből a hosszú sarok mellé lőtt.A 23. percben Ahmetov tizenhat méterről a kapufát találta el, a ferencvárosiak hősiesen védekeztek, a moszkvaiak pedig türelmesen vezették a támadásaikat, abban bízva, hogy előbb vagy utóbb sikerül bevenniük Dibusz kapuját. A 32. percben Vlasic tizenkét méterről, senkitől sem zavartatva a bal kapufa mellé küldte a labdát. A játékrész utolsó percében Boli próbálkozását blokkolták a védők, az ellentámadásnál Sigurdsson csak Dibusszal állt szemben, de a magyar hálóőr megint hárított. Az első félidőt nem kevés szerencsével élte túl az FTC, nagy kérdés volt, végig lehet-e bírni a hazaiak nyomását.A 47. percben Zubkov lőtte 18 méterről a kapu mellé a labdát, Akinfejevnek továbbra sem akadt védeni valója. Változatlanul többet volt a házigazdáknál a labda, de nem szorították be annyira a ferencvárosiakat, mint a szünet előtt. Kiegyenlítettebb lett a játék, veszélyes gólhelyzetek nélkül. A 63. percben Sigurdsson ütközött a ferencvárosi tizenhatoson belül Blaziccsal, majd a földre került, a játékvezető szögletet ítélt, ami után Dibusz védte óriási bravúrral Vlasic lövését. Élénkebb lett a játék, Tokmac az oldalhálót találta el, a gyorsan elvégzett kirúgás után Dibusz a tizenhatoson kívül mentett lábbal. A 67. percben Akinfejev is játékba avatkozott, Sigér 25 méterről leadott lövését követően a bal felső sarok elől ütötte ki a labdát. Öt perccel később Csalov hat méterről lőtt a jobb sarok mellé, a kihagyott helyzet után a ferencvárosiaknál pályára lépett Isael.A 86. percben váratlanul vezetést szerzett az FTC: Isael lövése kipattant Akinfejevről, Zubkov középre gurított és a szintén csereként beállt Varga Roland három méterről a hálóba helyezte a labdát (0-1). A játékvezető öt percet hosszabbított, a 92. percben Haratin kíméletlenül felrúgta Santost, amiért járt a sárga lap, a szabálytalanságot követő dulakodással pedig értékes másodpercek teltek el. A lefújásig nem történt semmi, a hazaiak minden statisztikai mutatóban felülmúlták, de gólt csak a vendégek szereztek, akik így versenyben maradtak a továbbjutásért, a CSZKA Moszkvának erre már csak minimális matematikai esélye maradt. Erre nem lehetett számítani és a mérkőzésben sem volt benne.

Versenyben maradt az FTC az első két helyért

H csoport, 3. forduló: CSZKA Moszkva-FTC 0-1 Ludogorec-Espanyol 0-1 Az állás: 1. Espanyol 3 2 1 – 4-1 7 2 .Ludogorec 3 2 – 1 8-2 6  3. FTC 3 1 1 1 2-4 4 4. CSZKA Moszkva 3 – – 3 1-8 0