< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Parasport-vb Para-atlétikai vb – Paralimpiai kvótát szereztek a Biacsi ikrek

| Mobile | RSS

Parasport-vb Para-atlétikai vb – Paralimpiai kvótát szereztek a Biacsi ikrek

2019. november 10. | hozzászólás | Sport

Biacsi Ilona és Biacsi Bernadett kvótát szerzett a jövő évi, tokiói paralimpiára vasárnap a Dubajban zajló para-atlétikai világbajnokságon.

A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a T20-as kategória részére rendezett 1500 méteres síkfutásban Biacsi Ilona bronzérmes, ikertestvére, Bernadett pedig negyedik lett. Mivel a vb-n a versenyszámok első négy helyezettje indulási jogot szerez a 2020-as paralimpiára, Antal Andor tanítványai már tokiói résztvevőnek mondhatják magukat.
    Magyarország ezzel 11 paralimpiai kvótánál tart.
    Szombaton Ekler Luca T38-as kategóriában aranyérmet nyert távolugrásban a dubaji vb-n.

MTI 2019. november 10., vasárnap 12:32