< Böngészés > Főoldal / Alkotmánybíróság, Aktuális hírek, események, Bíróság/Ügyészség/Szegedi Ítélőtábla, EE Minisztériuma, Életképek/bulvár, EU Sajtószoba, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Fecsegő hírek, főszerkesztő blogja, Közélet, Kultúra, White House / Blog article: Csehországban hétfőtől szükségállapotot vezetnek be//Od pondělí bude v České republice zavedena nouzová situace

| Mobile | RSS

Csehországban hétfőtől szükségállapotot vezetnek be//Od pondělí bude v České republice zavedena nouzová situace

– SZERZŐ: 168 ÓRA

Csehországban várhatóan hétfőn szükségállapotot hirdetnek, hogy erősítsék a koronavírus-járvány elleni központi intézkedéseket – jelentette be  az egészségügyi miniszter kedden Prágában, sajtótájékoztatón.

Roman Prymula a szükséghelyzet kihirdetését “a romló járványügyi helyzettel” indokolta. Prymula szerint október végén a csehországi kórházakban egyebek között “férőhelyhiány” léphetne fel, ha a hatóságok időben nem hoznának semmiféle intézkedéseket.

A miniszter már korábban felhívta a figyelmet arra, hogy ha a kórházi kezelésre szoruló betegek száma az utóbbi napokban tapasztalt tempóban növekszik, akkor rövidesen problémák lehetnek a Covid-19-betegek kezelésére lélegeztetőkészülékekkel ellátott elkülönített ágyakkal.

“Az egészségügyi intézmények kapacitását nagyban befolyásolja az egészségügyi személyzet aránylag nagymértékű megbetegedése, illetve az őket érintő karantén is” – szögezte le a miniszter. Sajtójelentések szerint már több száz orvos és nővér betegedett meg.

“Szükségállapot kihirdetése nélkül lehetetlen készültséget elrendelni a kórházakban, vagy kötelezővé tenni a kórházaknak nyújtandó segítséget” – tette hozzá.KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

2020. szeptember 17.

Hatalmasat ugrott a fertőzöttek napi száma Csehországban

Román Prymula a szükségállapot paramétereit szerdán ismerteti a képviselőházban, és a kormány is megvitatja. Andrej Babis kormányfő, valamint Jan Hamácek belügyminiszter egybehangzóan kijelentették, hogy támogatják az egészségügyi miniszter tervezetét. Az ellenzéki pártok többsége viszont ellenzi a szükségállapot kihirdetését, és a kormány lépéseit kaotikusnak tartja.

A miniszter szerint a következő napokban meghozandó új óvintézkedések nem fogják érinteni a gazdaságot.

“Alapvetően a szabadidős tevékenységet fogjuk korlátozni, illetve az iskolákat” – mondta Prymula. Robert Plaga oktatásügyi miniszter, miután tárgyalt kollégájával, úgy nyilatkozott, hogy várhatóan a jövő héttől a cseh középiskolák is áttérnek a távoktatásra. Az egyetemeknek és a főiskoláknak ezt már korábban elrendelték. Prymula leszögezte, hogy a határok lezárását a cseh kormány nem tervezi.

Az érvényes szabályok szerint a cseh kormány jogköre a harmincnapos szükségállapot kihirdetése, de döntését a parlamenti alsóház hagyja jóvá, vagy helyezi hatályon kívül. A szükségállapot esetleges meghosszabbításáról már a képviselőháznak kell döntenie.

Csehországban szeptemberben gyorsan emelkedett a koronavírus-fertőzés miatt kórházi kezelést igénylő súlyos esetek száma. Sokan attól tartanak, hogy néhány héten belül esetleg hiány lehet a speciális, lélegeztetőgéppel ellátott kórházi ágyakból.

Az egészségügyi minisztérium honlapján kedden közölt legfrissebb kimutatások szerint jelenleg több mint 800 beteget kezelnek a kórházakban, ami több mint négyszerese a hónap eleji számoknak. Az orvosok szerint majdnem 200 személy esete minősül súlyosnak, ők lélegeztetőgépre szorulnak. A koronavírus okozta halálesetek száma hétfőn 620-ra emelkedett.

fecsego.eu/168óra

Od pondělí bude v České republice zavedena nouzová situace

  1. září 2020 | pošta Ústavní soud, Aktuality, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/cs, europarl.hu, Chattering News, Blog šéfredaktora, Veřejný život, Kultura, Bílý dům
  • AUTOR: 168 HODIN

Očekává se, že Česká republika vyhlásí v pondělí výjimečný stav k posílení centrálních opatření proti epidemii koronavirů, oznámil v úterý na tiskové konferenci v Praze ministr zdravotnictví.

Roman Prymula zdůvodnil vyhlášení stavu nouze „zhoršující se epidemiologickou situací“. Podle Prymuly by na konci října mohly nemocnice v České republice mimo jiné „dojít kapacity“, pokud by orgány včas nepřijaly žádné kroky.

Ministr již dříve poukázal na to, že pokud se počet pacientů, kteří potřebují nemocniční ošetření, zvýší tempem zaznamenaným v posledních dnech, mohou brzy vzniknout problémy se segregovanými lůžky s ventilátory k léčbě pacientů s Covid-19.

„Na kapacitu zdravotnických zařízení má velký vliv relativně vysoká míra onemocnění zdravotnických pracovníků a karanténa, která je ovlivňuje,“ poznamenal ministr. Podle tiskových zpráv již stovky lékařů a zdravotních sester onemocněly.

„Bez vyhlášení stavu nouze není možné nařídit pohotovostní připravenost v nemocnicích nebo učinit povinnou pomoc nemocnicím,“ dodal. SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

  1. září 2020

Denní počet lidí nakažených v České republice prudce vzrostl
Rumunská Prymula ve středu ve Sněmovně reprezentantů představí parametry výjimečného stavu a bude o nich diskutovat také vláda. Předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamácek jednomyslně vyjádřili podporu návrhu ministra zdravotnictví. Většina opozičních stran se naproti tomu staví proti vyhlášení výjimečného stavu a považuje jednání vlády za chaotické.

Podle ministra nová opatření, která mají být přijata v příštích dnech, neovlivní ekonomiku.

“V zásadě omezíme volnočasové aktivity a školy,” řekla Prymula. Ministr školství Robert Plaga po diskusi se svým kolegou uvedl, že se od příštího týdne očekává přechod na dálkové studium i na českých středních školách. Univerzitám a vysokým školám to bylo nařízeno již dříve. Prymula poznamenal, že česká vláda neplánuje uzavírat hranice.

Podle stávajících pravidel má česká vláda pravomoc vyhlásit třicetidenní výjimečný stav, ale její rozhodnutí schvaluje nebo ruší dolní komora parlamentu. O možném rozšíření výjimečného stavu musí již rozhodnout Sněmovna reprezentantů.

V České republice v září rychle vzrostl počet závažných případů vyžadujících nemocniční léčbu koronavirové infekce. Mnozí se obávají, že během několika týdnů může být nedostatek speciálních větraných nemocničních lůžek.

Podle posledních údajů zveřejněných v úterý na webových stránkách ministerstva zdravotnictví je v současné době v nemocnicích léčeno více než 800 pacientů, což je více než čtyřnásobek počtu na začátku měsíce. Lékaři tvrdí, že případy téměř 200 lidí jsou považovány za závažné, potřebují ventilátor. Počet úmrtí způsobených koronavirem se v pondělí zvýšil na 620.

fecsego.eu/168hod

Leave a Reply 75 megnézve, 1 alkalommal mai nap |