| Mobile | RSS

Orbán és bandája Brüsszelben követelőznek///Orbán a jeho gang tvrdí v Bruselu

BELPOLITIKAKÖZÉLETKözzétéve 2020 okt 11.

Orbán Viktor magyar kormányfő Brüsszelben az EU-csúcson.

Tizenöt pontos kérelmet nyújtott be az Orbán-kormány az Európai Bizottsághoz a munkahelyvédelem érdekében létrehozott brüsszeli hitelprogrammal kapcsolatban – ez derül ki azokból a dokumentumokból, amelyeket Ujhelyi István MSZP-s EP-képviselő ismertetett vasárnapi online sajtótájékoztatóján. A politikus az eseményről kiadott közleményben emlékeztetett arra, hogy az Orbán-kormány a pályázatát másfél hónapos csúszással és csak módosításokkal tudta elfogadni az Európai Bizottság, ráadásul az egyébként százmilliárd eurós keretösszegű SURE-programból mindössze 504 millió euró – nagyságrendileg 180 milliárd forint – támogatást ítéltek meg a számunkra. A program célja egyébként az, hogy kedvezményes hitelkeretből támogassa a válság miatti rész- vagy csökkentett munkaidős alkalmazásra kényszerült dolgozók bértámogatását.

Ujhelyi István

Ujhelyi IstvánFotó: Koszticsák Szilárd / MTI

Ujhelyi István néhány, a kormány által benyújtott konkrét pályázati célt is megnevezett, mint mondta, igényeltek támogatást „az állami tisztviselők személyes egészségének védelmére irányuló különleges intézkedésekkel kapcsolatos költségekre”, de kérték a kórházak és az egészségügyi dolgozók védőfelszerelésének megfizetését is.

AZ EGYIK LEGMEGLEPŐBB PONT AZ EGÉSZSÉGÜGYI DOLGOZÓKNAK KIFIZETETT EGYSZERI PLUSZJUTTATÁSRA, A FEJENKÉNTI BRUTTÓ 500 EZER FORINTRA BENYÚJTOTT IGÉNY.

Ezt a képviselő úgy értékelte, hogy ezek szerint a kabinet most a brüsszeli hitelből ezt kívánja utófinanszírozni.

A POLITIKUS SZERINT EGYÉBKÉNT A KATÁSOK TAVASZI ADÓMENTESSÉGÉT, A REHABILITÁCIÓS HOZZÁJÁRULÁSI ADÓ CSÖKKENTÉSÉT ÉS A SZOCIÁLIS, VALAMINT A SZAKKÉPZÉSI HOZZÁJÁRULÁSI ADÓ FELFÜGGESZTÉSÉT IS EBBŐL A HITELKERETBŐL KÍVÁNJA ELSZÁMOLNI AZ ORBÁN-KORMÁNY.

A képviselő sérelmezte, hogy bár a SURE-programhoz beadott kormányzati igények között szerepel számos gazdasági szektor, többek között a turisztikai ágazat megsegítése is, azonban utóbbi olyan szűkítő kitétellel („turisztikai térségekben található szálláshelyek korszerűsítéséhez a meglévő munkaerő megtartása céljából”), amely szerinte egyértelműsíti, hogy elsősorban a turizmusban érdekelt „fideszes csókos körök” kapnak majd ebből az uniós hitelből, nem pedig például azok az érintett budapesti kis- és középvállalkozások, amelyek érdemi segítség nélkül maradtak a válságban.

fecsego.eu/OLKT

Orbán a jeho gang tvrdí v Bruselu

  1. října 2020 | pošta Ústavní soud, Aktuální zprávy, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/cs, europarl.hu, Chattering News, Blog šéfredaktora, Veřejný život, Kultura, Maďarské Helsinky Komise, segedínský tribunál, Bílý dům
    PŘEZKUM VNITŘNÍ POLITIKY Zveřejněno 11. října 2020.

Maďarský premiér Viktor Orbán na summitu EU v Bruselu.
Orbánova vláda předložila Evropské komisi v souvislosti s bruselským úvěrovým programem na ochranu pracovních míst patnáct konkrétních žádostí – je to patrné z dokumentů předložených europoslancem MSZP Istvánem Ujhelyim na jeho nedělní tiskové konferenci. Ve svém prohlášení k události politik připomněl, že Orbánova vláda mohla žádost přijmout s jedenapůlměsíčním zpožděním a pouze pozměňovacími návrhy, a že z programu SURE, který má rozpočet 100 miliard eur, bylo uděleno pouze 504 milionů EUR, tedy 180 miliard HUF. pro nás. Účelem programu je také podpora vyplácení pracovníků na částečný nebo snížený úvazek v důsledku krize prostřednictvím preferenčního úvěrového limitu.

István Ujhelyi
István Ujhelyi Foto: Szilárd Koszticsák / MTI

István Ujhelyi také zmínil některé konkrétní cíle výběrového řízení předložené vládou, jak uvedl, požadoval podporu pro „náklady spojené se zvláštními opatřeními na ochranu osobního zdraví veřejných činitelů“, ale také požádal o platbu za ochranné prostředky pro nemocnice a zdravotnické pracovníky.

JEDEN Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH BODŮ JEDNOTLIVÉHO VÝHODY VYPLACENÉHO ZDRAVOTNÍM ODBORNÍKŮM JE POŽADAVEK HUF 500 000 HRUBÝCH ZA KAPITÁL.

Tento poslanec vyhodnotil, že podle nich má nyní vláda v úmyslu toto dodatečně financovat z půjčky v Bruselu.

APOLITICKÉ PŘIJETÍ VÝJIMKY Z JARNÍ DANĚ, SNÍŽENÍ DANĚ Z PŘÍSPĚVKU NA REHABILITACI,

Vážený pan poslanec, stěžoval si, že ačkoli vládní žádosti o program SURE zahrnovaly pomoc řadě hospodářských odvětví, včetně odvětví cestovního ruchu, toto odvětví mělo omezující doložku („modernizace ubytování v turistických oblastech za účelem zachování stávajících zaměstnanců“). že primárně líbající kruhy Fidesz, které se zajímají o cestovní ruch, dostanou tuto půjčku EU, a ne například malé a střední podniky v Budapešti, které v krizi zůstaly bez smysluplné pomoci.

fecsego.eu/OLKT

Leave a Reply 72 megnézve, 1 alkalommal mai nap |