| Mobile | RSS

Emberek ezreinek beárazott halála///Cenová úmrtí tisíců lidí

Mélyen embertelen az, ahogy ma Orbán Viktor beszélt emberek százainak, ezreinek “beárazott” haláláról. A miniszterelnök tényként közölte, hogy ha a mostani tendenciák folytatódnak, akkor november 21-én 2240, december 10-én pedig 4480 intenzív kórházi ágyra lesz szükség. Ez azt jelenti, hogy amíg most 5489 koronavírusos beteg szorul kórházi ellátásra, addig decemberben ez már 30-32 ezer fő lesz, miközben már most is a teljesítőképessége határán van a rendszer, ha az orvosok, ápolók számát nézzük.

Orbán Viktor pedig teljes szerepzavarban van: neki nem a várható tendenciákat kellene elemezgetni és előrejelzéseket ismertetni – arra ott vannak a járványügyi szakemberek -, hanem úgynevezett kormányzást folytatni, politikai döntéseket hozni, a helyzet súlyosbodását megelőző intézkedéseket tenni. Nem azt akarjuk hallani, mi fog történni, ha nem tesznek semmit, hanem hogy mit tesznek azért, hogy ezt elkerüljük. Teljes nonszensz, hogy még mindig lehet tömegrendezvényeket tartani, több tízezres focimeccsekre járni, elutasítani idős, krónikus beteg tanárok online oktatásra vonatkozó kérését, mellette keveset tesztelni, hazudni a járvány itthoni terjedéséről és titkolni az adatokat.

Ez a kormány mindig arra büszke, hogy beszéd helyett cselekszik. Akkor lássuk: mit tesznek azért, hogy elkerüljük a legrosszabbat, és nem mint valami ránk mért sorcsapást, ölbe tett kézzel várjuk százak, ezrek halálát, amivel szemben tehetetlenek vagyunk. Nem, nem vagyunk tehetetlenek, maximum a politikusaink azok. Nézzenek körbe Európában, hozzanak szigorú intézkedéseket a járvány terjedésének megállítására, ha már az emberek védelmére szerződtek. Mert az egészségügy a szűk keresztmetszet, amit az elmúlt tíz évben súlyosan elhanyagoltak, leépítettek, kivéreztettek. Ne hagyják magukra az embereket!

fecsego.eu/OLKT

Cenová úmrtí tisíců lidí

  1. listopadu 2020 | pošta Ústavní soud, Aktuální zprávy, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/cs, europarl.hu, Chattering News, Blog šéfredaktora, Veřejný život, Kultura, Maďarské Helsinky Komise, segedínský soud, Bílý dům

Je hluboce nelidské, jak dnes Viktor Orbán hovořil o „cenových“ úmrtích stovek a tisíců lidí. Premiér ve skutečnosti uvedl, že pokud budou současné trendy pokračovat, bude 21. listopadu zapotřebí 2240 intenzivních nemocničních lůžek a 10. prosince 4480. To znamená, že zatímco nyní 5489 pacientů s koronaviry potřebuje nemocniční péči, v prosinci to bude 30-32 tisíc lidí, zatímco systém je již na hranici svého výkonu, pokud se podíváme na počet lékařů a zdravotních sester.

A Viktor Orbán je zcela zmatený: neměl by analyzovat očekávané trendy a předpovídat prognózy – jsou tam epidemiologové – ale pokračovat v takzvané správě věcí veřejných, přijímat politická rozhodnutí, přijímat opatření k zabránění zhoršování situace. Nechceme slyšet, co se stane, když nic nedělají, ale co dělají, aby se tomu vyhnuli. Je naprostým nesmyslem, že je stále možné pořádat masové akce, navštěvovat desítky tisíc fotbalových zápasů, odmítat požadavek starších, chronicky nemocných učitelů na online vzdělávání, málo testovat, lhát o šíření epidemie doma a utajovat data.

Tato vláda je vždy hrdá, že může jednat, místo aby mluvila. Pak se podívejme: co dělají, aby se vyhnuli tomu nejhoršímu, a ne jako úder pro nás, čekající s rukama v nohou zabít stovky, tisíce, proti nimž jsme bezmocní. Ne, nejsme bezmocní, nanejvýš naši politici. Rozhlédněte se po Evropě a přijměte přísná opatření k zastavení šíření epidemie, jakmile dojde k uzavření smlouvy na ochranu lidí. Protože zdravotní péče je úzkým místem, které bylo v posledních deseti letech vážně zanedbáváno, zmenšováno a krváceno. Nenechávejte lidi na pokoji!

fecsego.eu/OLKT


Leave a Reply 101 megnézve, 1 alkalommal mai nap |