< Böngészés > Főoldal / Alkotmánybíróság, Aktuális hírek, események, Bíróság/Ügyészség/Szegedi Ítélőtábla, EE Minisztériuma, Életképek/bulvár, EU Sajtószoba, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Fecsegő hírek, Fogyasztóvédelem, főszerkesztő blogja, Közélet, Magyar Helsinki Bizottság, Szegedi Törvényszék, White House / Blog article: Orbán nem fér a bőrébe – tovább csökkentik az ellenzék lehetőségeit a választási törvényben///Orbán nezapadá do jeho kůže – dále snižují šance opozice ve volebním zákoně

| Mobile | RSS

Orbán nem fér a bőrébe – tovább csökkentik az ellenzék lehetőségeit a választási törvényben///Orbán nezapadá do jeho kůže – dále snižují šance opozice ve volebním zákoně

Forrás: hirtv.hu

A koronavírus járvány közepén a védekezési intézkedések között nincs jobb dolga a fideszes parlamenti többségnek, mint hogy tovább tákolja az eredetileg “gránit szilárdságúnak” titulált alkotmányt, és módosítsa a választási törvényt, ami a következő választások előtt másfél évvel, mnimum nem etikus. Most még az eredeti javaslaton is csavartak egyet.

Pedig az eredeti, Semjén Zsolt által éjfél előtt egy perccel beadott javaslata is jelentős változtatás az országos lista állítással kapcsolatban, az eddigi 27 jelölt helyett 50 jelölt indításával lehet a javaslat szerint országos listát állítani. Az indoklás szerint ez a kamupártok kiszűrése miatt szükséges, amit egy kicsit kétkedve fogadunk, mert ezek a pártok ezeddig a Fidesz érdekeit szolgálták, nem is hajtották be tőlük a kampányköltéseket, és több helyen is elfőfordult, hogy a fideszes aláírás listák alapján indították ők is a jelöltjeiket.

Most pedig Volner János ex-jobbikos kamu ellenzéki képviselővelnyújtattak be egy újabb javaslatot, mely szerint már

LEGALÁBB 71 EGYÉNI VÁLASZTÓKERÜLETBEN KELL  ÖNÁLLÓAN JELÖLTET ÁLLÍTANI

ahhoz, hogy országos pártlistát is tudjon indítani a jelölőszervezet. A kormánypártok képviselői Országgyűlés igazságügyi bizottságában egyhangúlag szavazták meg a javaslatot, így 8 igen szavazat volt a bizottsági ülésen, míg a 4 jelenlévő ellenzéki képviselő nemmel szavazott.

Ezek után már szinte biztos, hogy a módosítás igaz célja az ellenzéki pártok dolgának a megnehezítése. Ugyanis eddig a hat ellenzéki párt elnöke megegyezett, hogy  közös miniszterelnök jelölttel, közös választókörzeti jelöltekkel és közös programmal vágnak neki a választásnak. Abban nincs megállapodás, hogy mindez egy vagy két önálló listát jelent majd. A két listának is lett volna ezeddig lehetősége, ha két 53-53 fős lista felállításában egyeztek volna meg a felek. Ez a módosítás

AZONBAN TELJESEN MEGHIÚSÍTJA AZ ELLENZÉK KÉT LISTÁN VALÓ INDULÁSÁT!

Orbán ebben a kérdésben először Semjén Zsolt mögé bújt el, majd most még gyávábban, egy magát függetlennek mondó, ám folyamatosan a Fidesz szekerét toló képviselővel adatta be a javaslatot. Mi eddig is azt az álláspontot osztottuk, hogy az ellenzéknek egy listán kell indulnia. Azonban ez a törvényileg szabályozott, erőszakos összeterelés nem sok jóra enged következtetni. Félő, hogy már rég bugyog valami más is a Fidesz boszorkánykonyhájában, amellyel tovább próbálja meg ellehetetleníteni az ellenzéki pártokat.

forrás: PestiBulvár

Orbán nezapadá do jeho kůže – dále snižují šance opozice ve volebním zákoně

  1. listopadu 2020 | pošta Ústavní soud, Aktuální zprávy, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/cs, europarl.hu, Chatter News, Ochrana spotřebitele, Blog šéfredaktora, Veřejný život, Maďarské Helsinky Komise, segedínský tribunál, Bílý dům

Zdroj: hirtv.hu
Uprostřed epidemie koronavirů neexistuje pro parlamentní většinu Fideszu lepší věc, než chránit ústavu, původně nazvanou „síla žuly“, a změnit volební zákon, který je rok a půl neetický před příštími volbami. Nyní, dokonce i při původním návrhu, byl jeden zkroucený.
Původní návrh předložený Zsoltem Semjénem jednu minutu před půlnocí je však také významnou změnou v souvislosti s uvedením národního seznamu, národní seznam lze sestavit podle návrhu spuštěním 50 kandidátů namísto předchozích 27 kandidátů. Podle odůvodnění je to nutné kvůli prověřování maskovacích stran, které dostáváme s jistou skepticismem, protože tyto strany dosud sloužily zájmům Fideszu, nezískaly od nich výdaje na kampaň a na několika místech zavedly seznamy podpisů Fideszu. jejich kandidáti.

A nyní předložil další opoziční návrh bývalý pravicový falešný poslanec János Volner, podle kterého

NEJMÉNĚ MUSÍ PLATIT SAMOSTATNĚ 71 JEDNOTLIVÝCH KOMPONENTŮ

aby nominující organizace mohla zahájit také národní seznam stran. Zástupci vládních stran hlasovali jednomyslně v Parlamentním výboru pro spravedlnost, přičemž na schůzi výboru bylo 8 hlasů, zatímco 4 přítomní členové opozice hlasovali proti.

Poté je téměř jisté, že skutečným cílem pozměňovacího návrhu je zkomplikovat věci opozičním stranám. Prezidenti šesti opozičních stran se zatím dohodli, že budou kandidovat společně se společným kandidátem na předsedu vlády, společnými kandidáty na volební obvody a společným programem. Neexistuje shoda, že to vše bude znamenat jeden nebo dva samostatné seznamy. Tyto dva seznamy by zatím měly příležitost, kdyby se strany dohodly na sestavení dvou seznamů 53–53 osob. Toto je pozměňovací návrh

SOUČASNĚ NA DVOU SEZNAMECH ZCELA SPLŇUJE ZAČÁTEK OPAKOVÁNÍ!

V této věci se Orbán nejprve schoval za Zsolta Semjéna a nyní ještě zbaběleji předložil návrh zástupci, který se prohlašuje za nezávislého, ale neustále tlačí Fideszův vozík. Dosud jsme sdíleli názor, že opozice by měla začít na seznamu. Toto právně regulované násilné odklonění však nenaznačuje nic dobrého. Obává se, že ve čarodějnické kuchyni Fideszu už dlouho bublá něco jiného, ​​čím se stále snaží opozičním stranám znemožnit.

zdroj: PestiBulvár

Leave a Reply 57 megnézve, 2 alkalommal mai nap |