< Böngészés > Főoldal / Alkotmánybíróság, Aktuális hírek, események, Bíróság/Ügyészség/Szegedi Ítélőtábla, EE Minisztériuma, Életképek/bulvár, EU Sajtószoba, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Fecsegő hírek, Fogyasztóvédelem, főszerkesztő blogja, Közélet, Magyar Helsinki Bizottság, Szegedi Törvényszék, White House / Blog article: Bukásra készül a Fidesz – már most elkezdték magyarázni a bizonyítványt///Fidesz je na spadnutí – již začal vysvětlovat certifikát

| Mobile | RSS

Bukásra készül a Fidesz – már most elkezdték magyarázni a bizonyítványt///Fidesz je na spadnutí – již začal vysvětlovat certifikát

Írta Takezo -2020-11-25    

Több jel is arra mutat, hogy erősen megrendült a Fidesz vezetésében az abba vetett hit, hogy megnyerhetik a 2022-es választásokat. Sem a gazdasági, sem a külpolitikai, sem a hazai pártpolitika nem mutat kedvező jeleket a kormánypárt számára, melyet valószínűleg ők is folymatosan elemeznek.

A minden előjel nélküli hirtelen törvénymódosítások jelzik, hogy a Fideszben is komolyan veszik azokat a közvéleménykutatásokat, melyben az egységes ellenzék már előzi a Fidesz-KDNP pártszövetséget. Hirtelen alkotmányba kellett foglalni, hogyan is veszíthetik el közpénzjellegüket a Fidesz uralta alapítványoknak kitolt összegek, az éjszaka leple alatt kellett benyújtani a választótörvény módosítását, most pedig elindult a közvélemény puhítása is.

Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont csoport vezetője, elemzője, a Fidesz egyik leggyakrabban szerepeltetett “beszélő feje” sok műsorban szokta a szakmaiság álcáját magára öltve tolni a kormányzati propagandát, most az InfoRádió Aréna című műsorában találta meg előre a Fidesz bukásának az okát:

“A 2022-ES VÁLASZTÁSOKON KOMOLY BEAVATKOZÁS LESZ, VAGY AZ AMERIKAI KORMÁNYZAT, VAGY AZ AMERIKAI KORMÁNYZAT ÚJ ÁRAMÁHOZ KÖZÁLLÓ POLITIKAI KÖRÖK RÉSZÉRŐL.”

Azt Mráz javára kell írni, hogy elkerülte a kormánytagok által használt, végletekig leegyszerűsített, Soros György nevét szitokszóként alkalmazott mondatokat, az üzenetet legalább megpróbálta vállalhatóbb formában kimondani. Ennek ellenére már eleve tényként  közli az amerikai beavatkozást, még csak nem is valamilyen ködös lehetőségként tünteti fel.

Az viszont, hogy semmi más nem jut eszükbe a Fidesznél, minthogy továbbra is  Soros Györggyel kampányoljanak, jól mutatja, hogy teljesen megfáradt a fideszes gépezet. Valószínűleg előjön még a Gyurcsányozás is a kampány során -ezt szolgálja az ellenzék közös listára terelése-, de valljuk meg, ez sem mai ötlet, és abban sem találni semmilyen politikai innovációt.

Fantáziatlanság, hatalmi gőg, milliárdos korrupció, van alapja a Fidesz félelmének.

fecsego.eu/PestiBulvár

Fidesz je na spadnutí – již začal vysvětlovat certifikát

  1. listopadu 2020 | pošta Ústavní soud, Aktuální zprávy, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/cs, europarl.hu, Chattering News, Ochrana spotřebitele, Blog šéfredaktora, Veřejný život, Maďarské Helsinky Komise, segedínský soud, Bílý dům
    Zveřejnil Takezo dne -2020-11-25

Existuje několik známek toho, že víra ve vedení Fideszu, že mohou vyhrát volby v roce 2022, byla otřesena. Ekonomická ani zahraniční politika ani domácí stranická politika nevykazují pro vládnoucí stranu příznivé známky, které pravděpodobně budou průběžně analyzovat.
Náhlé změny zákona bez jakýchkoli známek naznačují, že se vážně bere také průzkumy veřejného mínění ve Fideszu, v nichž je sjednocená opozice již před aliancí strany Fidesz-KDNP. Náhle musely být do ústavy zahrnuty částky vynaložené na nadace, které dominují Fidesz, a změny volebního zákona musely být předkládány pod rouškou noci a nyní začalo změkčování veřejného mínění.

Paní Ágoston Sámuel, vůdce a analytik skupiny Viewpoint Group, jedna z nejčastěji uváděných „mluvících hlav“ Fideszu, tlačila vládní propagandu pod rouškou profesionality na mnoha představeních a nyní zjistila příčinu pádu Fideszu v pořadu InfoRádió Arena:

„VE VOLBÁCH V ROCE 2022 BUDE ZÁVAŽNÁ ZÁSADA, POKUD POLITICKÉ CYKLY PŘIPOJÍ NOVÝ STÁT AMERICKÉ VLÁDY NEBO AMERICKÉ VLÁDY.“

Mělo by být napsáno ve prospěch Mráza, že se vyhnul extrémně zjednodušujícím větám členů vlády, kteří jako nadávku použili jméno György Soros, a alespoň se pokusil vyslovit zprávu v přijatelnější podobě. Přesto již uvádí americkou intervenci jako skutečnost, ani ji nevylíčil jako nějakou mlhavou možnost.

Na druhou stranu skutečnost, že ve Fideszu nenapadá nic jiného, ​​než pokračovat v kampani s György Sorosem, je dobrým znamením, že strojní zařízení Fidesz je zcela unavené. Je pravděpodobné, že se během kampaně objeví i Gyurcsányozás – to je to, co se opozice snaží dát na společný seznam – ale přiznejme si to, není to dnešní myšlenka a ani v ní nemůžeme najít žádnou politickou inovaci.

Neobvyklá představivost, arogance moci, korupce miliardářů, jsou důvodem k obavám Fideszu.

fecsego.eu/PestiBulvár

Leave a Reply 53 megnézve, 1 alkalommal mai nap |