| Mobile | RSS

Tady je řada od Trumpa: předání moci Bidenovi

Tady je řada od Trumpa: předání moci Bidenovi

  1. ledna 2021 | pošta Ústavní soud, Aktuální zprávy, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, blog otce Dr. Benyika, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Chattering News, Blog šéfredaktora, Veřejný život, Maďarský helsinský výbor, Nav, nébih, Police News, Szeged Tribunal, Bílý dům
    Tady je řada od Trumpa: předání moci Bidenovi
  2. ledna 2021 10:24 Portfolio

Poprvé od listopadových voleb americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům 20. ledna a pokojně předá moc Joeovi Bidenovi.

“I když zcela nesouhlasím s výsledkem voleb a fakta mě podporují, 20. ledna stále proběhne mírové předání moci,” řekl prezident Trump prostřednictvím twitteru mediálnímu manažerovi Danovi Scavinovi. Dodal, že bude i nadále „bojovat“, aby „počítal pouze legální hlasy“.

Trump zveřejnil příspěvek u Dana Scavina, protože prezidentův účet byl zablokován na Twitteru. NAŠE SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY 2021. 01. 07.

Twitter může Trumpa navždy vyloučit – Twitter byl prozatím dočasně zakázán
Trump se pravděpodobně rozhodl přestat lpět na moci, protože jeho příznivci včera obléhali a rozbíjeli Kapitol. Čtyři zemřeli během incidentu a Trumpov kabinet také vyjednává za zavřenými dveřmi, že prezident by měl být odvolán na poslední dva týdny pomocí 25. dodatku k ústavě. 01. 07.

Kapitol prohlášen za bezpečný – čtyři zabiti, několik těžce zraněno při útoku

  1. 07.

Trumpův kabinet zvažuje přesun prezidenta
Přestože byl včera Capitol obsazen a poškozen demonstranty, dnes Kongres stále sčítal volební hlasy. Během dvoukomorového zasedání bylo s 306 – 232 hlasy prohlášeno vítězství demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena.

Poslanci a senátoři se včera večer sešli v osm hodin po několika hodinách práce, kdy vyhnali protestující z Kapitolu.

Několik republikánských poslanců chtělo vetovat sčítání hlasů v Gruzii a Pensylvánii, ale v důsledku vlny násilí měli také tendenci tento výsledek přijmout.

Joe Biden bude uveden do úřadu prezidenta 20. ledna.

Titulní obrázek: Win McNamee / Getty Images

fecsego.eu/portfolio

Leave a Reply 55 megnézve, 2 alkalommal mai nap |