| Mobile | RSS

Szorul a hurok Orbán nyaka körül – Elkezdte keresi a kiutat///Smyčka kolem Orbánova krku je zaseknutá – začal hledat cestu ven

Írta G. Kovács Károly -2020-01-09   

Fotó: EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images

Orbán Viktor kedden Varsóba utazott, ahol tárgyalt a lengyel kormánypárt (PiS) elnökével. Az egyik fő témájuk a Fidesz európai jövője volt, mivel ha a magyar kormánypártnak távoznia kell az Európai Néppártból (EPP), akkor szeretnék úgy elhagyni az EP egyik legmeghatározóbb pártcsaládját, hogy van alternatívájuk, merre is menjenek majd tovább – közölte a 444.hu.

A mostani tárgyalásra azért volt szükség, mivel a kiszemelt konzervatív frakcióban az egyik legbefolyásosabb párt, a lengyel kormánypárt.

HA A FIDESZ ÁTLÉP A KONZERVATÍVOKHOZ, AKKOR LÉNYEGESEN EGY SOKKAL KISEBB ÉS KEVÉSBÉ BEFOLYÁSOS FRAKCIÓ TAGJA LESZ,

azonban házon belül nagyobb hatalmuk lesz, mint most az Európai Néppártban.

A mostani tárgyalásról Orbán képet is posztolt közösségi oldalára “Együtt erő vagyunk, szerteszét gyöngeség” szöveggel.

Havasi Bertalan pedig egy rövid közleményben számolt be arról, hogy a miniszterelnök a lengyel kormánypárt elnökével tárgyalt:

“Orbán Viktor és Jarosław Kaczyński megbeszélésén aktuális európai pártpolitikai kérdésekről volt szó, valamint egyeztettek az Európa jövőjéről szóló konferencián folytatandó együttműködés lehetőségeiről is.”

Hasonló kiírással tette közzé a lengyel fél is az Orbánnal való találkozót, azzal a különbséggel, hogy ők többes szám első személyben, “a pártjaink”együttműködéséről írnak az európai politikában.
A legbiztosabb információk szerint pedig a lengyel változat azért pontosabb, mivel Orbán és Kaczynski arról folytattak tárgyalást, hogy a Fidesz hamarosan csatlakozhat a konzervatív EP-frakcióhoz.

Mióta a Fidesz viszonya megromlott az Európai Néppárttal és felfüggesztésben vannak, azóta lehet arról hallani, hogy a Fidesz új utat keres magának.

A MOSTANI TALÁLKOZÓ IS ARRA ENGED KÖVETKEZTETNI, HOGY ORBÁN ELKEZDTE FELMÉRNI A LEHETŐSÉGEIT, HA TÁVOZNIA KELL AZ EPP-BŐL, AKKOR KÉPVISELŐI A KONZERVATÍV FRAKCIÓBAN FOLYTATHASSÁK MUNKÁJUKAT.

fecsego.eu/PestiBulvár

Smyčka kolem Orbánova krku je zaseknutá – začal hledat cestu ven ///

  1. ledna 2021 | pošta Ústavní soud, Aktuální zprávy, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/cs, europarl.hu, Chattering News, Blog šéfredaktora, Veřejný život, Maďarský helsinský výbor, Nav, nébih, Police News, Szeged Tribunal, White House
    Napsal G. Kovács Károly -2020-01-09

Foto: EMMANUEL DUNAND / AFP / Getty Images
Viktor Orbán v úterý odcestoval do Varšavy diskutovat s prezidentem polské vládnoucí strany (PiS). Jedním z jejich hlavních témat byla evropská budoucnost Fideszu, protože pokud maďarská vládnoucí strana musí opustit Evropskou lidovou stranu (EPP), chtěla by jedné z nejdůležitějších stranických rodin v EP nechat alternativu, kam jít dál, uvedl 444.hu.

Současný proces byl nezbytný, protože jedna z nejvlivnějších stran zvolené konzervativní frakce, polská vládnoucí strana.

POKUD SE FIDES PŘEPNE NA KONZERVATIVA, BUDE TO ČLENEM NEJMENŠÍ A MÉNĚ EFEKTIVNÍ SKUPINY,

budou však mít více interní moci než nyní v Evropské lidové straně.

Orbán také zveřejnil obrázek aktuálního procesu na své stránce sociálních médií s textem „Společně jsme silní, slabí po celou dobu“.

Bertalan Havasi v krátkém prohlášení uvedl, že předseda vlády hovořil s prezidentem polské vládnoucí strany:

„Setkání Viktora Orbána a Jaroslava Kaczyńského se zaměřilo na aktuální evropské politické problémy a možnosti spolupráce na konferenci o budoucnosti Evropy.“

Podobné oznámení učinila polská strana ohledně setkání s Orbánem, s tím rozdílem, že píšou v množném čísle první osoby, o spolupráci „našich stran“ v evropské politice.
A podle nejspolehlivějších informací je polská verze přesnější, protože Orbán a Kaczynski vyjednávají o tom, že se Fidesz může brzy připojit ke skupině konzervativních EP.

Od té doby, co se vztah Fideszu s Evropskou lidovou stranou zhoršil a byly pozastaveny, bylo slyšet, že Fidesz hledá novou cestu.

TEĎ ZASEDÁNÍ TAKÉ POVOLUJE ZÁVĚR, ŽE ORBÁN ZAČAL PŘEZKOUMAT JEJICH MOŽNOSTI, POKUD BY MĚL ZPŮSOBIT EPP, JEJÍ ZÁSTUPCI V KONZERVAČNÍ FAKCI

fecsego.eu/PestiBulvár

Leave a Reply 51 megnézve, 1 alkalommal mai nap |