< Böngészés > Főoldal / Vásárlói panaszok / Blog article: Novemberi panaszok

| Mobile | RSS

Novemberi panaszok

2008. november 29. | 1 Hozzászólás | Vásárlói panaszok

Ez a hónap másból nem állt, mint a falopás bejelentésekből. Az állampolgárok felháborodva jelezték hogy egyes emberek, s csoportok bátran vágják a fákat, irtják az erdőt! Több figyelmet kértek a társszervektől, hogy védjék meg az erdőiket a tolvajok ellen. Ha én kis nyugdíjas kibírom spórolni a téli tüzelőt, akkor elvárható, hogy a „gazdagabb” társaim is fizessék a fa árát! – mondta a közérdekű bejelentő. Egyúttal Bakson, Tömörkényen szét kellene nézni a házak udvarába, meggyőződni az ott tárolt fák eredetéről! Ez kimondottan rendőri s társszervi feladat! Továbbá, mely erdész jelölte ki, melyik erdészet engedélyezte, áfás számlát tud e bemutatni,(visszamenőleg öt év) a fa szállítását számlával bizonyítani, valamint kivel vágatta fel a farönköket… stb. Több esetben sugallták a lakosok, hogy a helyi hivatalnak, rendőrőrsnek nem érdemes szólni, mert rögvest az a válasz – magának miért fáj ez, mért jó az Önnek, ha megbüntetjük. HMMM! A Tisza- menti Regionális Kulturális Fogyasztóvédelmi Egyesületünk szívesen részt venne egy kontrollbejáráson, később tájékoztatnák az érdeklődő állampolgárokat, – hogyan is néz ki egy külsős vizsgálat, s a felvetett anomáliákra megkapnák a választ. Hisz az ország érdeke!- valójában, ez kormányprogram! A fa szállítását este, sötétedés után végzik a tolvajok! Több jelenlétet, igazoltatást kérnének a bejelentők a rendőrség s a társszervektől. Más. A Praktiker áruházvezető h – Zámbó László – a panaszbejelentésre válaszolva (2008 10. 28) kijelentette: – a náluk vásárolt termékre – hősugárzó – nem jár garancia. Ez nem semmi áruházvezető-h Úr! A válaszát egyáltalán elfogadni nem tudom! Más. A baksi beomlott árkok vizsgálatáról megérkezett a levél Az Alsó –Tisza – vidéki Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség Víz – és Talajvédelmi Osztályától. Szám: 59509-1-1/2008. Ügyintéző Csökli Gabriella. A válaszukat nem tudjuk elfogadni, mivel a közérdekű problémát a Baksi PH előző s a mostani vezetője is figyelmen kívül hagyta (ja). Szintén válaszra várunk a Plusz áruház vezetőjétől, hetven napja! Más. A NFH határidőn belül érdemben válaszolt – Ikt: HAJ – 4246-2/2008 Ügyintéző. Dr. Ranyák Eszter – a Fogyasztóvédelmi irodánk megkeresésére. A szakmai véleményüket teljes mértékben elfogadjuk. Válaszuk alapján tájékoztattuk a bejelentőt. Más. A beszámolónkban folyamatosan jelezzük a baksi feketemunkás tevékenységéről az olvasóinkat! Tapasztalatunk, hogy a hivatalnak (ok) nem áll érdekében a feketemunka felszámolása? Miért! Telefonon irodánk jelezte

– 2008 11 19 – a polgármesternek, aki, véleményem szerint szándékosan nem értette a kérdést! Erre a válaszom; – úgy támogatnám anyagilag a mínuszos falut, hogy megbüntetném húsz millió forintra! S ha a büntetést behajtja a feketemunkásokon, a környezetszennyezőkön, a fogyasztóvédelmi jogsértőkön… stb. akkor használja fel fejlesztésre! Más. Fogyasztóvédelmi irodánk telefonbejelentésre kiment a Tescoba, – november 3-án – hogy meggyőződjön arról, valójában karácsonyi énekek bűvöletében vásárolnak az emberek! Az év végi ünnep sorozat izgató öröme már hosszú évek óta nem a magyar identitást jelzi! Miért? Mert ez is a profit része, amiből mi magyarok nem részesedünk! Tisztelt marketingesek! – legalább ezt a szokásjogot hagyjátok meg nekünk, magyaroknak! Hisz ez a mi országunk! Hazánkba december hatodikán érkezik a mikulás… Mi magyarok – gyerekek – izgatottan vártuk (juk) a decemberben érkezőt… Más. Levélben megkerestük a Nemzeti Közlekedési Hatóság Dél-alföldi Regionális Igazgatóságát, – Karsai Attila igazgató urat – mivel többen érdeklődtek egy bizonyos háromkerekű platós – APE 50 – segédmotor kerékpár forgalomba helyezési lehetőségéről. Tisztelt érdeklődők! A NKH levelében közli Ikt: DA/KJ/NS/A/4944/1/2008 Ügyintéző: Lajkó Tibor hogy „a típusbizonyítvánnyal rendelkező segédmotoros kerékpárokat a – típusbizonyítvány alapján – a gyártónak vagy a forgalmazónak azonosítási jellel kell ellátnia”. Forgalomba helyezéséről az 5/1990 (IV.12.) KöHÉM számú rendelet 19§ – a alapján. – „a jármű vázába beütött CM betű és a hajtómotor cm3 – ben meghatározott hengerűrtartalmát jelző szám. E jelet csak a gyártó, forgalmazó illetőleg az NKH Regionális Igazgatósága ütheti be. Segédmotoros kerékpár ilyen jelzés nélkül a közúton nem közlekedhet”. Kötelező biztosítás nélkül sem! (fogyasztóvédelmi iroda véleménye) Válaszukat részben fogadjuk el. Nem a centrális problémára összpontosítottak! Ezért, szerkesztőségünk telefonon – 2008 nov.12- megkereste Lajkó Tibor ügyintézőt, aki ígéretet tett, hogy a valódi problémára válaszolni fog. Várjuk a válaszát! Más. Faxoltunk az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság felé, – Csuba Bendegúz Ezredes Úrnak – mivel többen érdeklődtek, hogy fóliasátort szeretnének garázsnak, raktárnak használni. Kérdés: – Mik a feltételek, mely hatóság (ok) engedélyeztethetik, s kell e használatbavételi, tűzoltósági engedély… stb. Más. A falusiak kérdezték, hogy egy harminc évnél idősebb Zetor traktorhoz hány alkalommal szükséges motor olajat cserélni, ha fát vágnak vele, beművelik a földjeiket ősszel, tavasszal s közben elvégzik a szükséges – többféle – talajmunkálatokat is. Egyesületünk személyesen felkereste Tömörkény Agrár KFT – t, – nov.12 – ahol az ügyvezető igazgató Szeri János valamint a műszaki vezető Lantos Tibor úr készségesen reflektáltak a kérdéseimre. Később a véleményüket részletes műszaki leírásba foglalták! Tisztelt érdeklődők! A Zetor traktorba évente minimum egyszer szükséges, olajat cserélni!! Szeri úr panaszkodott, hogy a halgazdaság halállományát az orvhalászok és a kormoránok (kárókatona) előszeretettel ritkítják, továbbá környezetvédelmi, fogyasztóvédelmi jogsértésekkel küszködnek, a vadkárról már nem is beszélve. Más. Telefonon 13-án 15 kor kerestem az OMMF kecskeméti kirendeltségén. Dr. Balázs igazgatót, ám nem értem el. Igazgató úr! A márciusi közérdekű bejelentésünkre – kilenc hónapja – továbbra is várjuk a levelüket.(intézkedés Önöktől már nem várható) Munkatársa, Janovák László megígérte hogy az üzenetemet átadja… várom a visszajelzést! A Dél-alföldi Munkavédelmi Felügyelőségtől 2008. október 08-án érkezett levél. Ügyiratszám: 5767-7/2008-7106 Ügyintéző: Csizmadia János/Tné

Válaszukat egyáltalán nem tudom elfogadni! Az érveinket 2008. November. 20 – án telefonon jeleztük Bodor István igazgató felé. Nagyszámú hiányosságot találtak a megkeresett személynél, (írják) ám intézkedni nem volt hatáskörük!? Át kellene adni a társszerveknek hivatalból további intézkedésre!!! Vagy nem? Az igazgató Úrtól várjuk a több sebből vérző hiányos intézkedés orvoslását. Más. Közlekedési, Hírközlési És Energiaügyi Minisztérium Infrastruktúra Szabályozási Főosztályától a kérdéseinkre megérkezett a válasz, – Ügyiratszám: KHEM/4223/2/2008 Ügyintéző: Vid András – amivel teljes mértékig elégedettek vagyunk. Köszönjük.

Egészen más!

Fenyegetést kaptam, (November 17-én) mint a Fogyasztóvédelmi Egyesület vezetője!

Kisteleki Rendőrkapitányságra voltam hivatalos 1O órára. A városi templom mellett kialakított parkolóba igyekeztem. A kocsimból kiszállva, (9, 45 perckor) mellém lépett egy feldúlt ideges barna molett nő, sárga kabátot (kardigánt) feketeszoknyát, cipőt viselt. Megkérdezte – én vagyok e az iroda vezetője. Igen, válaszoltam. Erre maflással akart „jutalmazni” – elhajoltam az ütés elől – kiabált, hogy megverettet s nyomdafestéket nem tűrő hangon átkozódott. Nem reagáltam a mocskolódásaira! Még öt percig kiabált utánam! A rendőrségre érve közöltem az ügy előadójával az atrocitást! Ezután rendőri védelmet kértem – tzls asszonytól – legalább az autómig, majd a kapitányság bűnügyi vezetőjét, illetve a birtokháborítási ügy előadóját (Sándorfalva) is értesítettem!

Nem akarok úgy járni, mint az Olaszliszkai tanár,- a családja előtt verték agyon – akit az egész ország gyászol, a mai napig! Asszonyom! A Fogyasztóvédelmi, újságírói munkámat nem befolyásolja, nem rettenti el az Ön életveszélyes fenyegetései!! Továbbá, nem értem a magatartását, stílusát, a felháborodásának okát…

Leave a Reply 4895 megnézve, 1 alkalommal mai nap |