< Böngészés > Főoldal / Vásárlói panaszok / Blog article: Szeptemberi panaszok

| Mobile | RSS

Szeptemberi panaszok

2009. szeptember 29. | 1 Hozzászólás | Vásárlói panaszok

A klub foglalkozás központi témája a Szegedi Nemzetközi Halfesztiválról szólt. Irodánk rendszeresen kap meghívót a Fesztiválra, mely egyébként városunk egyik elismert rendezvénye.  A résztvevők főleg csapatokban, családi „vállalkozásban”, munkahelyi részvétellel teszik színessé a város programját. Több társ intézményi alkalmazottat ismertünk fel. Természetesen, a pártok sem maradhattak ki a legendás Tisza parti érzéki hallé főző versenyből, ahol barátságok, szerelmek is szövődhetnek. A fiatalok jelenléte, hangoskodása most zenei élményt jelent a résztvevőknek. A kereskedők, a vendéglátók tevékenységében rosszindulat mellett sem lehetett hibát találni! Talán, tanultak az előző év kritikai észrevételeiből? Klubunk több tagja az „ellenőrzést” követően megtalálta a Stefánia kert hűs árnyékát. Elfogyasztottuk a csípős hallevet, ittunk rá egy korsó sört, s beszélgettünk. Mindenki egyszerre akarta mondani az élményeit. Megemlítettem a November 12-i Pécsi „bulit”. Meglepetésként, a csend vette birtokba Európa legszebb sétányát. A döbbenet kiült a szépapák s a szépanyák arcára, hogy a díszvendég, Dr. Bajnai Gordon Miniszterelnök Úr lesz! Dr. Biacsiné Olga néni a gyógyszerésznő bánatosan legyintett. Sajnos gyerekek, én már nagyon öreg vagyok (89 éves) az utazáshoz. Pedig lenne egy- két kérdésem a „jó öreghez”. Más. Szeptember 2-án a Csongrád- megyei Békéltető Testülethez voltam hivatalos! A UPC többletszámlázását kifogásoltam, mivel a „hiéna” nem vette figyelembe a fogyasztói jogaimat. Több levélváltás történt a gigantikus befektető s köztem.  A számlán olyan tételek szerepeltek, amit fogyasztóként nem rendeltem! Pláne, a számlázás előre történik!!! Még nem is vettem igénybe a szolgáltatást, de már fizetnem kellett! E kifogásomat jeleztem a Csongrád Megyei Békéltető Testület vezetője Dékány László elnök Úr felé. Az egyeztetési felkérésre a UPC nem jelent meg!? Biztos deklaráló volt szembe néznie, a jogaiban megalázott fogyasztónak! A Testület felkészült tagjai, kik egyébként matematikus, s közgazdászokból álltak, még nekik is nehézséget okozott a tételek anomáliáinak megfejtése. Számtalan fogyasztót csaphatnak be naponta a szolgáltatók, mivel a számláikon szereplő adatok s N a harmadikon függvény bonyolult szerkezetének a megismerése is fizikai fájdalmat okozott a matematikusnak s közgazdásznak. Végül is, a többletszámolásból eredő összeget jóváírták a számlámon?! A másik túlszámlázás oka (!) a testület tagjainak sem vált világossá, ezt válaszlevelükben fel is tüntették! Ennyi? A keletkező túlszámlázás nem oldódott meg!  Más. Az INVITEL, internet megrendelési telefonajánlatát, úgy állítja be, mintha a fogyasztó kereste volna fel a céget. Ez nem semmi! Kértem, írásban közöljék ajánlatukat, amit szeretnék elolvasni! Az elküldött árajánlat több sebből is vérzett! Hibás adatokat tartalmazott! Szóvá tettem! A hölgynek nem tetszett a véleménynyilvánításom! A próbaidő – a használatot – telefonon keresztül 90 napban rendelkezett. A kiküldött szerződésben pedig harminc nap volt!! Itt is több levélváltás történt. Továbbra is, a szerződés aláírását szorgalmazták! Leírva, ha nem küldöm vissza a szerződést, akkor is érvénybe léptetik a megrendelést!!? Ez nem semmi! Nem veszíthetek, gondoltam, hisz kilencven napot kaptam az ingyenes internet használatra?… utána majd látjuk. A mai napig nem jelentkezett az INVITEL! Talán megijedt, hogy reagálni kellene a válaszlevélre, vagy megrémült, hogy lényegében 90 napot használtam volna a szolgáltatását, amit az ajánlatában feltüntetett!!? Később el állt a „szerződéstől”!! Más. Mihály Mária már nem először él panasszal, hogy nevét felhasználva árulnak cigarettát, őrölt paprikát, házi szalonnát a faluja piacán. (Baks) Javasoltam, keresse fel a VPOP, valamint a NFH, Dél- alföldi Regionális Fogyasztóvédelmi Felügyelőségét. Más. Választ kaptam a hivatalos határidőn túl az NFH Dél- alföldi R. Fogyasztóvédelmi Felügyelőségétől. A választ elfogadni nem tudom!! Ezért, segítségért fordultam a TU Elnökéhez, aki ígéretet tett, minél hamarabb pontot szeretne tenni az „ügy” végére. Tisztelt bejelentő hölgy! – egy kis ideig még kérjük a szíves türelmét. Más. TESCO- ban szeptember, 07- én 11óra 20 perckor vásároltunk a klubtagjainkkal több fajta tőkehúst. A 23-as pénztárnál atrocitás érte csapatunkat. A pénztáros hölgy a barátnőjével beszélgetett, revidiáláskor! Nem a terméket, s a beütött egységárat ellenőrizte, hanem folyamatosan nevetgélt a barátnőjével. Természetesen hibázott, amit meg is jegyeztem. Ez nem tetszett, és fölényes hangon közölte; – mindenki tévedhet. Ez igaz!! – ám, e tézis akkor lép érvényben, ha a munkájára koncentrált volna. A további csípős, sértő megjegyzésére úgy reflektáltam, hogy az összeválogatott tőkehúst ott hagytuk…Epilógus. Mióta elment Demus István kereskedelmi Igazgató Úr, – Komlón áruházvezető lett – azóta a kereskedelmi morál, etika, nagymértékben romlik a Szegedi TESCÓ – ban!!! A lazuló, a minden stílust megengedő eladók – tisztelet a kivételnek – miatt sok tudatos fogyasztó keresi fel panasszal a Tisza-menti Regionális Fogyasztóvédelmi Egyesületünket. Többen vélik, a pénzükért tiszteletet jár ebben az embertelen, magas árujú kereskedelemben. Észrevételünket közöltük a vevőszolgáltnál lévő kedves, segítőkész, fiatal szőke alkalmazottal. Más. Szeptember 9-én a Szegedi Nagybani Piacot s annak közszereplőinek számla s nyugta adási kötelezettségeit „ellenőriztük”. Sajnos a piac biztonsági emberei részéről folyamatos ellenszenv nyilvánult meg. A Dél- alföldi Regionális Fogyasztóvédelmi Tanácsadó Iroda s Klub autója a kijelölt közterületen parkolt! Ez nem tetszett a biztonsági őrnek? S fenyegetően lépett fel, amit, szóvá tettem. A válaszát, a nyomdafesték nem bírná el. Kértük, a pénztáros nőt, szeretnénk beszélni az igazgatónővel, mivel a piacon többen értékesítenek törött paprikát, szalonnát, cigarettát, s férfi-női fehérneműt, cipőt… az őstermelők között! Az igazgatónő leüzent, fontos telefont vár (?) s menjek fel. Az ajtóban álló „gorilla” kinézetű férfi az utunkat állta, s közölte, az igazgatónő nem fogad!!!??? HMMM. Később azt is mondta, – ne ugráljak, még megütöm magam! Másnap telefonon (11, 45 kor) felkerestem Szeged Városüzemeltetési Osztályát, ahol Kéri József Közterület Felügyelőség osztályvezetőjének, elmondtam a fogyasztóvédelmi jogsértéseket, valamint az igazgatónő hozzáállását. Ígéretet tett, hogy a panaszt továbbítja Dr. Molnár László Városüzemeltetési Irodavezetőnek. Később kerestem Molnár urat, azonban a titkárnőtől tovább… nem jutottam!? Az óta sem hívott fel az irodavezető!!! A titkárnője megnyugtatott, válaszolni fog a főnöke a fogyasztóvédelmi jogsértésekre, illetve meghallgatják az igazgatónőt. Talán, negyven perc múlva a piac vezetőnője felhívott telefonon, s megalázó hangsúlyban kezdett ordibálni. Megköszöntem, a kedvességét s elbúcsúztam a magáról megfeledkező… hölgyről. Válasz, a mai napig nem érkezett, sem Molnár úrtól, sem a szegedi Nagybani Piac vezetőjétől!! Konzekvencia. Ilyen személyekkel lehet – e fogyasztóvédelemről beszélgetni a Dél- alföldön, illetve Pécsen??? Más. Megalakult az orvosi tagozatunk tíz fővel! A kereskedelmi szekció is alakulófélben van. Sajnos klubunknál többen cukorbetegségben szenvednek. Az orvosok kéthavonta fognak tartani „előadásokat” a diabétesszel kapcsolatban. A Dél-alföldi Regionális Fogyasztóvédelmi Irodánk meghívót kapott Október, 8-ára egy nemzetközi diabétesz találkozóra, amit Szegeden tartanak, majd (TIK- ben) neves előadók. Somogyi Sándor Szeged Csuka utcai autóalkatrész kereskedő az irodánk társadalmi munkájához nélkülözhetetlen gépkocsi, munka közben elromlott, s az alkatrészek vásárlásakor 15% – kedvezményt kaptunk!!! A javíttatásról, a költségekről már nem s beszélek!!!

Leave a Reply 3307 megnézve, 2 alkalommal mai nap |