< Böngészés > Főoldal / Vásárlói panaszok / Blog article: Júliusi panaszok

| Mobile | RSS

Júliusi panaszok

2010. július 28. | hozzászólás | Vásárlói panaszok

A vásárlók értesítették szakmai irodánknak, hogy a Németországból érkező bébiételekben üvegdarabok találhatók! Ezt az információt a vidéki rokonaik közölték a családokkal. Kértük a bejelentőket, hogy e tényt azonnal jelezzék a szakhatóságok felé. Más. A Viktória Optika Kft Kistelek Kossuth u. 20/a vezetője – Szél Viktória –  levelet írt a fogyasztóvédelmi egyesületünknek, amelyben tájékoztat, hogy az üzlet részére titánkeretet rendelt. Idézet a levélből „Elméletileg ez az anyag semmilyen irritációt nem okozhat, mégis problémák adódtak. A vevőt kárpótoltam, kicseréltem a szemüvegkeretét másikra”. Magánemberként arra kérte egyesületünket, hogy az Ő költségére vizsgáltassuk be a keret anyagának összetételét, majd tájékoztassuk az eredményről. Más. Folytattuk a Dél- alföldi régió piacainak (lokális s nagybani) az „ellenőrzését” az őstermelők nyugtaadási kötelezettségét! Számtalan fogyasztó keresett meg személyesen, hogy a sándorfalvi piacon kaotikus állapotok uralkodnak, a helypénzszedő magatartása végett. Mikor szóvá teszik az őstermelők, kereskedők a helypénzszedőnek, a válasz, – nem kell többet jönni! HMMM! Csongrád. Sajnos, a város egyik beszüntetett piacán még a mai napig értékesítenek egyesek, kik nem tudnak belenyugodni a megváltozhatatlanba. Az is igaz, ott nem kell helypénzt fizetniük! E szabálytalanságra természetesen a polgármesteri hivatal, a köztérfelügyelet, valamint a polgárőrséggel közösen lehetne megoldást találni a renitensek ellen! A piac asztalain itt – ott még találhatók előrecsomagolt őrölt paprikák… stb. élelmiszerbiztonsági előírások nélküli nylon zacskókban! Az őstermelők, kereskedők biztonságát, s a fogyasztók érdekeit, a polgárőrség, köztérfelügyelők tudnák a piacos napokon biztosítani! Ez lenne csak az igazi kontroll!

Leave a Reply 5141 megnézve, 4 alkalommal mai nap |