< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Férfi kézilabda-vb: olimpiai selejtezőt érő győzelem a lengyelek ellen

| Mobile | RSS

Férfi kézilabda-vb: olimpiai selejtezőt érő győzelem a lengyelek ellen

2011. január 29. | hozzászólás | Sport

Férfi kézilabda-vb: olimpiai selejtezőt érő győzelem a lengyelek ellen Az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyen végzett a magyar férfi kézilabda-válogatott a svédországi világbajnokságon, miután pénteken 31-28-ra legyőzte a lengyel csapatot. A fontos összecsapás első félidejében a nyitó és a záró percek nagyon jól sikerültek a Mocsai-együttesnek, a 3-0-s és a 6-0-s sorozat között azonban a rivális már 14-10-re is vezetett. A szünet után sem volt gond, a lengyelek összesítésben 14 percig nem találtak be. A folytatásban egészen a hajráig sikerült távol tartani az ellenfelet, amely ugyan a végén a sok emberelőnyének köszönhetően felzárkózott, de fordítani nem tudott. Iváncsik Gergő összesen 11-szer volt eredményes.

A 7. helyért: Magyarország-Lengyelország 31-28 (16-14). A biztos olimpiai selejtezőt érő hetedik hely volt a tét, míg a vesztesre még egy év “izgulás” várt. Remekül kezdtek a magyarok, 3-0-ra elhúztak, a rivális csak 5:40 percnél talált be először Fazekasnak. Mocsai Tamás kiállítása alatt jött az egyenlítés, majd amikor Perezt is kiküldték, a 12. percben a lengyelek fordítottak 5-4-re. Innentől kezdve egy darabig a magyarok játszottak hátrányban, hiába volt esély az egyenlítésre, Szmal jól védett, ha pedig ő már nem tehetett semmit, a kapufa kisegítette. A 21. percben 12-8 volt az állás a lengyeleknek, az ellenfél gyors támadásait nem igazán lehetett lefékezni ebben a szakaszban. Az erőből ekkor csak arra futotta, hogy ne legyen nagyobb a különbség. Sok volt a hiba, a rossz átadás, a pontatlan indítás, így esély sem kínálkozott a felzárkózásra. A lengyelek szakvezetője 14-12-es vezetésüknél, három perccel a szünet előtt időt kért, mert támadásban megtorpantak. Az edzői intelmek nem hatottak, ráadásul Tkaczykot kiállították, majd a záró szakaszt a magyar együttes 6-0-ra (!) megnyerte. A fordulást követően kapust cseréltek a lengyelek, Wyszomirski állt be, de Ilyés két bombájával nem tudott mit kezdeni. Fazekas ugyanakkor változatlanul sziporkázott, összesen 14 percig nem kapott gólt. Zubai kiállításakor sem apadt az előny (21-16). Sokat cseréltek a lengyelek, hátha rálelnek a nyerő összeállításra. Jureckin nem múlott semmi, sorra dobta a gólokat. Negyedórával a vége előtt 23-19 állt az eredményjelzőn. Grabarczyk és Ilyés is a kiállítás sorsára jutott, majd Fazekas lélektanilag fontos pillanatban ziccert fogott, míg Iváncsik Gergő rendre értékesítette a megítélt hétmétereseket. Felváltva estek a találatok, aztán Mocsai átlövéseivel megint nagyobb lett a különbség (53. perc: 28-23). Schuch és Ilyés szinte egyszerre kapott kiállítást, így izgulni kellett a záró öt percben is. Ez volt az utolsó reménysugár a lengyeleknek, de Iváncsik G. a tizedik gólját is belőtte, mégpedig kettős emberhátrányban. Mocsai sem úszta meg, 30-27-nél, két és fél perccel a vége előtt kiküldték a bírók. Ekkor Jurecki volt eredményes, a magyar szövetségi kapitány pedig időt kért. A drámai végjátékot Iváncsik G. újabb értékesített büntetővel zárta le. Mocsai Lajos szövetségi kapitány: “Fantasztikus, hogy sikerült a kitűzött célt elérnünk. A lengyelek elleni meccset uraltuk, kilenc-tíz ember is tudott lendíteni a játékon. Jó volt a futóteljesítményünk, fizikálisan tudtunk a világsztárokból álló lengyel csapat fölé kerekedni. Nagyon nehéz két hét van mögöttünk, találkoztunk az elmúlt évek világbajnokaival, az olimpiai aranyérmessel többek között, és mégis ott lehetünk az olimpiai selejtezőben. A következő feladat, azon túl, hogy az egy év múlva sorra kerülő Eb-re ki kell jutunk, hogy a 2012 áprilisi olimpiai kvalifikációs tornára ütőképes csapatot építsünk. Most a vb-n a maximumhoz közel, olykor azon túl tudtunk teljesíteni. Ez erre volt elég. Büszke vagyok rá, hogy egy ilyen morálú, és küzdeni képes csapatot vezethetek.