< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Sebastian Vettel, number one

| Mobile | RSS

Sebastian Vettel, number one

2011. szeptember 26. | hozzászólás | Sport

Egyetlen pont kell a címvédő Sebastian Vettelnek, hogy megszerezze második Formula-1-es világbajnoki címét. A címvédő német most éppen Szingapúrban tette zsebre az egész mezőnyt – a 14. futamon a 11. pole pozíció és a 10. futamgyőzelem -, és öt versennyel a vége előtt kijelenthető: ő lesz minden idők legfiatalabb kétszeres világbajnoka. Hogy ne csak Vettelről szóljon az egész hétvége, nos arról megint Lewis Hamilton tett.

Sebastian Vettel nem lett kétszeres világbajnok Szingapúrban, igaz, a címvédésben már csak Jenson Button tudja megakadályozni, persze a brit esélye is csak matematikai. A McLaren világbajnokának a hátralévő öt futamot úgy kellene megnyernie, hogy Vettel ezalatt egyetlenegy pontot se szerez. Valljuk be: erre semmi esély sincs. Szóval: az idei 10. futamgyőzelmét arató Red Bull pilóta legkésőbb két hét múlva Japánban a sportág legfiatalabb kétszeres világbajnokának vallhatja magát.

Egészen parádés Vettel idei teljesítménye, amihez méltó volt a szingapúri hétvége is. A német pilóta ismét nagy fölénnyel nyerte az időmérőt, majd kiválóan rajtolva, végig az élen autózva – a safety car sem zavarta meg -, az utolsó körökben kicsit kiengedve nyerte a nagydíjat.

“Nagyon elégedett vagyok. Amikor nyomnunk kellett, akkor könnyedén tudtunk előnyt szerezni. A Safety Car után újra sikerült megnyugtató előnyre szert tennem, igaz ez kellett is, mert a vége kicsit szorosra sikeredett. Végig én irányítottam az eseményeket, az autó fantasztikus volt. Ami a világbajnokságot illeti, úgy tűnik, van egy újabb esélyünk a következő versenyen” – értékelt a német versenyző.
Tény, a vége szorosra sikeredett, mert a Vettelre egyedül veszélyes pilóta, Jenson Button – aki a Magyar Nagydíj megnyerése óta kétszer 2., egyszer 3. lett – elképesztő tempót diktált az utolsó 12 körben, és a 13 másodperces hátrányából kis híján befogta a németet, s végül 1.7 másodperces hátránnyal ért célba a második helyen. 2009 világbajnoka a lekörözött versenyzőket okolta, amiért nem tudta jobban megszorongatni a németet.

“Megértem, hogy itt nehéz félreállni, de ezzel hátrányba hoztak. Az utolsó etapban olyan gyorsan vezettem, ahogy csak tudtam, és összeraktam 12 kvalifikációs kört, sok rizikót vállaltam, amit élveztem” – jelentette ki Button, aki a minimális vb-esélyeiről nem volt hajlandó nyilatkozni. Persze, mit is mondhatna…
Viszont csapattársa, Lewis Hamilton megint emlékezetes futamot produkált. Már az időmérőn megtalálta egy veszélyes manőverrel Felipe Massát, majd a verseny elején szokásos stílusában akarta a brazilt leelőzni.

Ugyan hely az egy centi sem volt, ám ez 2008 világbajnokát nem zavarta, így neki is ment Massa Ferrarijának, ami azonnal defektet kapott. Az idén sokadszor kellett a versenybíráknak Hamilton manőverével foglalatoskodniuk, és nem először kellett a britnek büntetésből végighajtania a bokszutcán. Noha korábban még azt is mondta, hogy a bőrszíne miatt szórakoznak vele a bírák, azért az esetek 100 százalékában a rendkívül agresszív pilóta volt a hunyó a balhékért. Azonban azt is bemutatta, miként tud vezetni: a 15. helyről az 5. pozícióig előzte föl magát. Mi lesz, ha egyszer nem a mezőny végéből kell visszakapaszkodnia egy-egy brutális megmozdulását követően…