Tudósítás/ Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Konferencia 2015, nov. 6-7
Tudósítás/ Karolina Konferencia 2015, nov. 6-7
Több telefont, kommentet kapott szerkesztőségünk, hogy mikor tesszük már fel a tudósítást. Én a főigazgató asszony kérését teljesítettem, hogy a megjelenés előtt szeretné megnézni….sajnos a mai napig nem érkezett meg a levele!
A konferencia a szentmisével kezdődött, ami az alsóvárosi Ferences templomban tartottak. A szentmisén a szegedi Karolinások, valamint a HMVH –ek, illetve a Délvidéki misszió, az Iskolanővéri Szolgálat Erdélyből vettek részt. A templomban közel 350 hívő volt jelen!
A plébános Úr imájában kérte Isten áldását a jelenlévőkre, valamint a nem jelenlévő hívekre is. Később említést tett Bálint Sándor Szeged szülöttjéről is. Továbbiakban beszélt a gyökerek adta lehetőségekről. „ha valaki elveszíti, a gyökereit annak már rég vége van”. Majd így folytatta „ Az Iskolanővérek, akkor lesznek hatékonyak, ha nem felejtik el a képességüket. A gyökereikből tudnak táplálkozni! Kiemelte a bizalom, a hátrány, a szeretet szavak jelentőségét az emberek s a hívők életében. A szeret, Isten parancsa.
A megnyitó részt vett:
– LOBMAYER M. JUDIT Tartományfőnöknő
-Dr. Tornay Krisztina M. PETRA
Tartományfőnökség pályázatíró
– Dr. Katona György docens Ny m E Sopron
– Szegedi Ágnes főigazgatója asszony
A Tartományfőnök asszony – LOBMAYER M. JUDIT – megnyitójában beszélt a magalakulásukról, s annak nehézségeiről, küzdelmeikről, Isten szeretetéről, a hit nagyságáról, s annak hiányairól, amellett az iskolanővérek szenvedéseiről a II. világháborúban. Elhurcolás borzalmairól, és annak kínjairól.
A diaképek megrendítették a jelenlévő lelkeket. Ám, a nővéreket Isten soha nem hagyta el! A Boldogasszony Iskolanővéreknek mindig is Szeged volt a fellegvára. A tudás mélyen gyökeredzik, a lelkükben is jelen van.
Később dicsérte a bátrakat, akik nem hagyták el a hitüket. 1992 – ben nyitották meg a Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiumot.
Boldogan jelentette ki: – a világban minden hol nyitottunk iskolákat, a tudás előtt meghajolva. Az USA – ban is alapítottunk rendeket.(női, férfi)
Dr. Tornay Krisztina M. Petra az előadásában kiemelte s feltette a kérdést:
– Milyen a küldetéses ember?
Két jellemzője van. – bátorság, bizalom. Ezek a szavak Teréz anya karizmája! Később kifejtette, Teréz anya szerepét, bátorságát, megingathatatlanságát. Szellemi tisztaságát.
A mai embernek erre van a legnagyobb szüksége. Mire is? Bátorságra, bizalomra! A hitünk ezekkel a fogalmakkal erősödik! A félelmet folyamatosan le kell küzdeni! Abban a szellemben neveljük a nővéreket, hogy bizalommal legyenek az emberek felé, és bátran viselkedjenek, s higgyenek Isten parancsában, a szeretet parancsban!
Dr. Katona György felszólalásában kiemelte a digitális világ előnyeit s hátrányait. A diákok ebben a világban otthon érzik magukat.-majd így folytatta, a szekció ülésen, bővebben kifejtem ennek a világnak a lehetőségeit a fiatalok körében!
Szegedi Ágnes Főigazgató asszony röviden, tömören megfogalmazta a Karolina küldetését, a hit gyarapodását, a tudás megingathatatlanságát, Isten szeretetét. Dicsérte a bátrakat. Záró mondatában kifejtette az oktatás, képzés adta lehetőségeket. Erősíteni kell a diákokban Isten szeretetét, és nélkülözhetetlenségét.
2015.november 07
Oláh – István László