< Böngészés > Főoldal / Életképek/bulvár, Közélet / Blog article: Időjárás Sűrű havazás Csehországban, sok ezer háztartás maradt áram nélkül))Počasí Husté sněžení v České republice s tisíci domácnostmi bez elektřiny

| Mobile | RSS

Időjárás Sűrű havazás Csehországban, sok ezer háztartás maradt áram nélkül))Počasí Husté sněžení v České republice s tisíci domácnostmi bez elektřiny

Néhány hegyvidéki település teljesen el van zárva a külvilágtól.Některá horská osada jsou zcela vyloučena z vnějšího světa.

nyomtatás
betűméret

Szinte ítéletidő tombol Csehországban. A sűrű havazás következtében többtucatnyi közúton és vasútvonalon szünetel vagy akadozik a közlekedés, mintegy 18 ezer háztartás maradt áram nélkül, míg néhány hegyvidéki település teljesen el van zárva a külvilágtól – jelentette szerda délután a cseh közszolgálati hírtelevízió.

A meteorológiai szolgálat szerint a sűrű havazás az ország nagyobbik részén csütörtök délelőttig eltart, s helyenként akár újabb 50-60 centiméteres hórétegre is számítani lehet.

A legrosszabb helyzet a hegyvidékeken alakult ki. A cseh-lengyel határon lévő Óriás-hegységben (Krkonose), valamint a cseh-német határon elterülő Érchegységben (Krusné hory) több közúti határátkelő le van zárva, s a forgalmat a síkos, behavazott utakon megrekedt kamionok tucatjai is akadályozzák. A német határon fekvő Bozí Dar kisváros a televízió szerint teljesen el van zárva a külvilágtól.

Nagyon nehéz a közlekedés a Prágát Brünnel összekötő autópályán (D1). Főleg a Vysocina régióban a sztráda nagyon síkos, sok kamion elakadt, és a gépkocsivezetőknek több kilométeres kocsisorokra, torlódásokra kell számítaniuk.

A vonatközlekedést a nagy mennyiségű hó alatt a viharos szél következtében kitört, sínekre esett fák is akadályozzák. Számos vasútvonalon leállt a forgalom, illetve a vonatok csak nagy késéssel közlekednek.

Főleg az északkelet-csehországi hegyvidékeken több mint kéttucat helyen megsérültek, elszakadtak a magasfeszültségű villanyvezetékek, és a szerda délutáni órákban a legnagyobb áramszolgáltató, a Cseh Energetikai Művek (CEZ) szerint mintegy 18 500 háztartás maradt áram nélkül. Ugyanilyen gondokkal küzdenek a kisebb áramszolgáltatók is.

“A sérült vezetékeket folyamatosan javítjuk, de a sűrű havazás és az erős, olykor viharos szél nagyon akadályozza a munkát” – nyilatkozott Sona Holingerová, a CEZ regionális szóvivője.

fecsego.eu/Ma.hu

V České republice téměř zuří. Vzhledem k silným sněžením desítky silniční a železniční linky je pozastaven nebo ucpat silnice, asi 18.000 domácností zůstalo bez elektřiny, zatímco některé horské vesnice je zcela uzavřena s okolním světem – oznámil ve středu odpoledne česká veřejnost hírtelevízió. meteorologickou službu větší části země minulý čtvrtek ráno, v hustém sněhu, a můžete očekávat, že až do dalších 50-60 centimetrů některá místa hórétegre. Nejhorší situace v horách. Krkonoše na české-polské hranici (Krkonoše) a české-německé hranici a další silniční přejezd je uzavřen Krušných horách (Krušné hory), a brání plynulosti provozu na kluzkých, zasněžených vozovkách zastavily desítky nákladních automobilů stejně. Boží Dar, malé městečko na německých hranicích, je televizí zcela uzavřeno pro vnější svět. Je velmi obtížné cestovat po dálnici spojující Praha s Brnem (D1). Zejména v kraji Vysočina, hlavní silnice je velmi kluzký, hodně kamionů zaseknutých a motoristé je třeba vypočítat počet kilometrů kocsisorokra, dopravní zácpy. vlaky vypukl kvůli bouřlivé větry přes velké množství sněhu, padlých stromů bránit kolejnic. Doprava se zastavila na mnoha železničních tratích a vlaky běží jen s velkým zpožděním. Zvlášť zraněno více než dvě desítky míst v severovýchodní části České republiky horských oblastí, které se odtrhly od vedení vysokého napětí, a ve středu odpoledne, největší elektrárenská společnost, Česká energetická společnost (ČEZ) je asi 18 500 domácností zůstalo bez elektřiny. Stejné problémy se potýkají s menšími dodavateli elektřiny. „Poškozené dráty neustále zlepšuje, ale prudký déšť a silný nárazový vítr občas brání samotnou práci“ – říká Soňa Holingerová, regionální mluvčí ČEZ

fecsego.eu/Ma.hu

Leave a Reply 71 megnézve, 1 alkalommal mai nap |