< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Fantasztikus idővel a kenyai Eliud Kipchoge nyerte meg a londoni maratont

| Mobile | RSS

Fantasztikus idővel a kenyai Eliud Kipchoge nyerte meg a londoni maratont

2019. április 28. | hozzászólás | Sport

A 34 éves Eliud Kipchoge ma minden idők második legjobb idejével megnyerte a londoni maratont. Igaz, az első legjobb időt is ő futotta tavaly Berlinben. A britek nagy kedvence, Mo Farah ötödikként ért be a célegyenesbe, Kipchoge után 3 perc 1 másodperccel később – írja a BBC.

Kipchoge tavaly világrekordot döntött a 2 óra 1 perc 39 másodperces idejével, ma pedig 2 óra 2 perc 38 másodpercet futott Londonban.

A kenyai futó 2016-ban a riói olimpián aranyérmet szerzett. Eddig 12 maratonon versenyzett, ebből 11-et meg is nyert.

A verseny után közölte, hogy boldog, hogy negyedszerre is nyerhetett London utcáin, és mert történelmet írt.

A 36 éves, négyszeres olimpiai bajnok Mo Farah azt nyilatkozta a verseny után 2 óra 5 perc 39 másodperces idejéről, hogy csalódott, pedig még ez is a második leggyorsabb idő, amit brit versenyző valaha maratonon futott.

A londoni utcai futóversenyen 40 ezren indultak, sokan valamilyen állatnak beöltözve, de volt, aki Big Ben j