< Böngészés > Főoldal / EU Sajtószoba, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Fecsegő hírek / Blog article: Orbán mer nagyot álmodni: “özönlenek majd hozzánk a nyugat-európai munkavállalók”((Orban rêve grand: “Les travailleurs d’Europe occidentale vont nous inonder”

| Mobile | RSS

Orbán mer nagyot álmodni: “özönlenek majd hozzánk a nyugat-európai munkavállalók”((Orban rêve grand: “Les travailleurs d’Europe occidentale vont nous inonder”

Magyarország készen áll arra, hogy szomszédaival, köztük Romániával, felépítsen egy új Közép-Európát – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szombat este a temesvári forradalom kitörésének 30. évfordulója alkalmából rendezett gálaesten, a temesvári regionális kereskedelmi kamara rendezvénycsarnokában.

Orbán mer nagyot álmodni: "özönlenek majd hozzánk a nyugat-európai munkavállalók"


Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A kormányfő beszédében azt tűzte célul, hogy Közép-Európa a világ egyik legsikeresebb és legversenyképesebb térsége legyen, ahol a városokat autópályák és gyorsvasutak kötik össze, ahol mindenkinek van munkája, ahová visszatérnek a munkások, sőt

ahol az okoz majd fejtörést, mit kezdjenek a Nyugat-Európából érkező munkavállalókkal.

“Ha együttműködünk, ez lehetségessé válik, és ez lesz az új európai realitás” – jelentette ki.

Közölte továbbá: Magyarország ki akar törni abból a helyzetből, hogy Európa második vonalába tartozik.

Azok közé az európai országok közé akar tartozni, ahol a legjobb élni, alkotni, a legkorszerűbb technológiával akar termelni, a legjobb és legtisztább természeti környezetet akarja, és a világ egyik legbiztonságosabb országa akar maradni

– sorolta Orbán Viktor, hozzátéve: azt is szeretnék, hogy a magyar emberek munkája legalább olyan értékes legyen, mint azoké, akiket nem rabolt ki és nem rabolt le a kommunizmus.

Úgy fogalmazott, hogy ezt a célkitűzést a szomszédos államokkal együtt könnyebb elérni, mint egyedül.

Azt mondta, nagyszerű esélyt lát arra, hogy a jövőben románoknak és magyaroknak közös céljai lehessenek.

A 30 évvel ezelőtti temesvári eseményekről Orbán Viktor kifejtette: a temesváriak és Románia polgárai megüzenték a világnak, hogy a közép-európaiak, ha kell, életük árán is, de vissza fogják venni a szabadságukat. 1989-ben kiderült,

még az is lehetséges, hogy a szabadságért románok és magyarok képesek összefogni

– tette hozzá, kiemelve, hogy 1956-ban a lengyelek és a romániai magyarok után a románok álltak ki legnagyobb arányban a magyar forradalmárok mellett.

A miniszterelnök arról is beszélt, hogy a világpolitika 40 évig azt hitte, meg lehet szelídíteni, meg lehet javítani a kommunizmust, de Románia lakói megmutatták: a kommunizmus kijavítása még kompromisszumokkal sem lehetséges.

Közép-Európa népei mindig is tudták – folytatta –, hogy a szabadságot sosem fogják megkapni ajándékként a nagyhatalmaktól.

“Ha a nyugatiakra vártunk volna, még mindig szovjet csapatok megszállása alatt élnénk, a Varsói Szerződés tagjai lennénk, és kommunista pártkongresszuson döntenének a jövőnkről. De mi szabad életet akartunk (…), és a hőseink vérüket is adták érte”

– mondta.

Tőkés Lászlót méltatva Orbán Viktor úgy fogalmazott: “azért is vagyunk itt, hogy Tőkés László püspök urunk előtt tisztelegjünk”, és “mert úgy érezzük, tartozunk magunknak az igazság kimondásával és megbecsülésével, és tartozunk mindenek előtt olyan szereplőknek, mint Tőkés László volt”.

Ha egy fiatal református lelkész nem veszi magának a bátorságot, és nem fordul szembe a hatalommal, akkor arra a szikrára, amely levegőbe repítette az egész rendszert, még sokáig kellett volna várni.

“Dicsőség Tőkés Lászlónak” – zárta szavait a kormányfő.

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács által a romániai forradalom kitörésének 30. évfordulójára szervezett emlékhét egyik kiemelt programpontja volt a temesvári gálaest.

Harminc éve, 1989. decemberben Temesváron a helyi lakosok élőlánccal próbálták megakadályozni Tőkés László református lelkész kilakoltatását. Az élőláncból tüntetés lett, a katonaság a tömegbe lőtt. A megmozdulások átterjedtek egész Romániára, s forradalommá terebélyesedve elsöpörték a kommunista diktátor, Nicolae Ceausescu uralmát.

(MTI)

fecsego.eu/propeller.hu

Orban rêve grand: “Les travailleurs d’Europe occidentale vont nous inonder”

15 décembre 2019 | Messages | andrasne.szontagh@europarl.europa.eu, epbudapest@europarl.europa.eu, EU Press Room, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Talking News

La Hongrie est prête à construire une nouvelle Europe centrale avec ses voisins, dont la Roumanie, a annoncé le Premier ministre Viktor Orbán lors d’une soirée de gala à l’occasion du 30e anniversaire du déclenchement de la révolution de Timisoara samedi soir à la Chambre de commerce régionale de Timisoara.
Orban rêve grand: “Les travailleurs d’Europe occidentale vont nous inonder”

Photo: MTI / Bureau de presse du Premier ministre / Benko Vivien Cher

Dans son discours, le Premier ministre avait pour objectif de faire de l’Europe centrale l’une des zones les plus performantes et les plus compétitives du monde, avec des villes reliées par des autoroutes et des chemins de fer à grande vitesse, où chacun a un travail, où les travailleurs reviennent

où ce serait un casse-tête de ce qu'il faut faire avec les travailleurs d'Europe occidentale.

“Si nous travaillons ensemble, cela deviendra possible et ce sera la nouvelle réalité européenne”, a-t-il déclaré.

Il a également déclaré: La Hongrie veut briser la position d’être sur la deuxième ligne de l’Europe.

Il veut faire partie des pays européens où il vaut mieux vivre, créer, produire avec les dernières technologies, il veut l'environnement naturel le meilleur et le plus propre, et il veut rester l'un des pays les plus sûrs au monde

Viktor Orbán a déclaré, ajoutant que je voulais aussi que le travail du peuple hongrois soit au moins aussi précieux que le travail de ceux qui n’ont pas été kidnappés ou kidnappés par le communisme.

Il a déclaré que cet objectif, avec les États voisins, est plus facile à atteindre que seul.

Il a dit qu’il voyait une grande chance que les Roumains et les Hongrois pourraient avoir des objectifs communs à l’avenir.

À propos des événements de Timisoara il y a 30 ans, Viktor Orbán a expliqué que les citoyens de Timisoara et de la Roumanie ont clairement fait savoir au monde que les Européens centraux, si nécessaire, au prix de leur vie, reprendraient leur liberté. En 1989, il s’est avéré

il est même possible que les Roumains et les Hongrois puissent unir leurs forces pour la liberté

Il a ajouté, soulignant qu’en 1956, après les Polonais et les Hongrois en Roumanie, les Roumains étaient les plus favorables aux révolutionnaires hongrois.

Le Premier ministre a également déclaré que pendant 40 ans, la politique mondiale a cru que le communisme pouvait être apprivoisé et amélioré, mais le peuple roumain a montré qu’il n’était pas possible de corriger le communisme même avec des compromis.

Les peuples d’Europe centrale ont toujours su, a-t-il poursuivi, que la liberté ne serait jamais donnée comme un cadeau des grandes puissances.

«Si nous avions attendu les Occidentaux, nous vivrions toujours sous occupation soviétique, serions membres du Pacte de Varsovie et déciderions de notre avenir au Congrès du Parti communiste. Mais nous voulions une vie libre (…) et nos héros ont aussi donné leur sang »

Il a dit.

En l’honneur de László Tőkés, Viktor Orbán a déclaré: “Nous sommes également ici pour rendre hommage à Mgr László Tőkés” et “parce que nous pensons que nous devons à nous de dire et d’honorer la vérité, et nous le devons à des acteurs comme László Tőkés”.

Si un jeune prêtre calviniste n’avait pas pris le courage et affronté le pouvoir, l’étincelle qui avait projeté tout le système dans les airs aurait dû attendre longtemps.

“Gloire à László Tőkés”, a conclu le Premier ministre.

L’un des moments forts de la semaine commémorative, organisée par le Conseil national hongrois de Transylvanie pour le 30e anniversaire du déclenchement de la révolution roumaine, a été le gala de Timisoara.

Il y a trente ans, en décembre 1989, à Timisoara, des résidents locaux ont tenté d’empêcher l’expulsion du ministre réformé László Tőkés avec une chaîne de détention. La chaîne en direct est devenue une manifestation, les militaires ont tiré sur la foule. Les mouvements se sont répandus dans toute la Roumanie et ont entraîné le dictateur communiste Nicolae Ceausescu dans une révolution.

(MTI)

fecsego.eu/propeller.hu

Leave a Reply 144 megnézve, 1 alkalommal mai nap |