< Böngészés > Főoldal / Sport / Blog article: Visszatalált a győzelmi útra a Győr

Visszatalált a győzelmi útra a Győr

2020. február 3. | hozzászólás | Sport

NépszavaPublikálás dátuma2020.02.02. 19:09

Fotó: Krizsán Csaba / MTI

Két nyeretlen meccs után ismét nyert a Bajnokok Ligája-címvédő Győr, míg a Ferencváros pórul járt Dániában.

Nem volt pánik, de azért a történtek elgondolkodtatták a győri szakvezetést, amelyik szokatlan fejleményekkel találta magát szemben az előző napokban: tudniillik a világválogatottal felérő Bajnokok Ligája-címvédő a magyar bajnokságban a rövidebbet húzta Siófokon, amivel két és fél éves hazai veretlenségi sorozata szakadt meg, majd az előző BL-fordulóban „csak” ikszre futotta a francia Brest Bretagne ellen. Amúgy mindkét eredmény „vállalható” kategória volt, hiszen miért ne lehetne kikapni az EHF-címvédő Siófoktól, illetve döntetlenezni a francia élcsapat ellen, legfeljebb az évek óta tartó bombabiztos győzelmek miatt jelentett kisebb szenzációt a két eredmény.Danyi Gábor vezetőedző tankönyvbe illő módon vállalta fel csapatát, és az előző héten összes nyilatkozatában hangsúlyozta, nem csupán a győzelmek, de a vereségek esetén is szereti együttesét, amelyikkel a végletekig képes azonosulni. Alighanem ez vezetett oda, hogy szombaton érte/miatta is játszottak a lányok a montenegrói bajnok elleni meccsen.A hazaiak a 11. percben vezettek először a mérkőzésen, és a huszadik percben voltak először kétgólos előnyben. Az ETO a nehézkes kezdés után egyre jobban játszott, majd Veronica Christiansen hibái miatt némileg megtorpant. A folytatásban Amandine Leynaud védéseire alapozva, illetve ellenfele hibáit kihasználva ismét ellépett a Győr, és a szünetben három találattal vezetett.A fordulás után is őrizte előnyét a címvédő, ám a meccs háromnegyedénél némileg megakadt a támadójátéka, de egy hatásos időkérés után megint ötre nőtt a különbség (25-20). A győriek hármas sorozatára a Buducnost ugyanilyen szériával válaszolt, de Amanda Kurtovic találata után az utolsó percekre lényegében eldőlt a parti, ám ettől még tény: az ETO nagy csatában 26-24-re nyert. A győriek legeredményesebb játékosa a svéd születésű, norvég válogatott Amanda Kurtovic volt hét góllal. A vendégeknél a győriek első BL-győzelmét még a magyar bajnok színeiben ünneplő Jovanka Radicevic tízszer talált be.Danyi Gábor nem kertelt, elismerte az ellenfél erényeit: „Nagyon kemény mérkőzést játszottunk egy kiváló csapat ellen. Az tény, hogy nem vagyunk a legjobb formánkban. Azonban mindenképpen szeretném kiemelni, hogy igazi csapatként működtünk és amióta én vagyok itt a vezetőedző, most volt a legjobb a hozzáállásunk. Nagyon komoly fizikális és taktikai mérkőzést játszottunk egy kiváló ellenfél ellen. További sok sikert kívánok a Buducnostnak!” Stine Oftedal, a világ egyik legjobb játékosa ugyancsak kitért az együttes körüli hangulatra: „Most vagyunk azon a ponton, hogy egymást segítjük és toljuk előre, csak így működhetünk igazi csapatként!”A Ferencváros Dániában vizitált, és a szakvezetés abban reménykedett, hogy sikerül megismételni az egy héttel ezelőtti szenzációs játékot, amikor a hiba nélkül, padlógázzal kézilabdázó zöldek tízzel verték a világsztárokkal felálló CSM Bucurestit. Ez most nem jött össze, bár a fővárosiak 5-0-ás vezetéssel kezdtek, az első félidő végén döntetlen volt az eredmény (13-13), a hajrát pedig az Esbjerg bírta jobban és 29-27-re nyert.A női EHF-kupa csoportkörében három magyar csapat volt érdekelt: a Debrecen házigazdaként 34-32-re kikapott a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK csapatától a csoportkör ötödik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a magyar együttes biztosan nem jut tovább a negyeddöntőbe. Győzelem esetén a DVSC biztosította volna továbbjutását, amelyre döntetlennel is maradt volna esélye. Az Érdnek sem jött össze a hétvégén a győzelem, hét góllal kikapott Dániában az Odense vendégeként. Az érdiek vasárnap a román Gloria Bistrita együttesét fogadják a csoportkör utolsó fordulójában, a meccs tétje a negyeddöntőbe jutás lesz. A címvédő Siófok nem ingott meg, javított a hétvége magyar mérlegén, és idegenben verte a dán Koppenhágát.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő

2. forduló, I. csoport: Esbjerg (dán)–FTC-Rail Cargo Hungaria 29-27. II. csoport: Győri Audi ETO KC–Buducnost Podgorica (montenegrói) 26-24. Női EHF-kupa, csoportkör, 5. forduló, A csoport: DVSC Schaeffler–Kastamonu Belediyesi GSK (török) 32-34. B csoport: Köbenhavn HB (dán)–Siófok KC 27-28. C csoport: Odense HB (dán)–Érd HC 31-24.