EP hirlevele/Hogyan lehet megállítani a terrorizmust: Az uniós intézkedések magyarázata
BG – български ES – español CS – čeština DA – dansk DE – Deutsch ET – eesti keel EL – ελληνικά HU – angol FR – français GA – Gaeilge HR – hrvatski IT – italiano LV – latviešu valoda LT – lietuvių kalba HU – magyar MT – Malti NL – Nederlands PL – polski PT – português RO – română SK – slovenčina SL – slovenščina FI – suomi SV – svenska
- hírek
- EP-képviselők
- A Parlamentről
- Plenáris
- Bizottságok
- Küldöttségek
- Egyéb webhelyekMultimédia KözpontElnök honlapjaFőtitkárságAgytrösztEP NewshubAz Ön szolgálatábanLátogatásokJogalkotási vonatSzerződések és támogatásokRegisztráció
Címsorok >Prioritások>Terrorizmus>Hogyan lehet megállítani a terrorizmust: elmagyarázták az uniós intézkedéseket
Hogyan lehet megállítani a terrorizmust: Az uniós intézkedések magyarázata
Biztonság Frissítve: TegnapLétrehozva: 2018-03-22 – 10:59
A terrorizmus megállításához olyan kérdések kezelése szükséges, mint a külföldi harcosok, a határellenőrzés és az alapok elzárása. Ismerje meg az EU terrorizmusellenes politikáját.

Az új támadások megelőzésére irányuló uniós intézkedések az európai határokon végzett alaposabb ellenőrzésekig, a jobb rendőri és igazságügyi együttműködésig terjednek a gyanúsítottak felkutatásában és az elkövetők üldözésében, a terrorizmus finanszírozásának csökkentésében, a szervezett bűnözés elleni küzdelemben, a radikalizálódás kezelésében és más területeken.
Ismerje meg az EU-ban elkövetett terrortámadásokat, haláleseteket és letartóztatásokat 2019-ben
Mi a terrorizmus uniós meghatározása?
A terrorizmus elleni bűncselekményeknek az EU közös jogi meghatározása , amelyet a terrorizmus elleni küzdelemről szóló irányelv rögzít, olyan cselekmények, amelyeket a következők céljából követnek el:
- A lakosság komoly megfélemlítése, ill
- – indokolatlanul kényszeríti a kormányokat vagy a nemzetközi szervezeteket bármely cselekmény végrehajtására vagy tartózkodására, vagy
- Komolyan destabilizálja vagy tönkreteszi egy ország vagy egy nemzetközi szervezet alapvető politikai, alkotmányos, gazdasági vagy társadalmi struktúráit
Az EU határellenőrzésének javítása
A schengeni zónán belüli biztonság megőrzése érdekében 2017 áprilisában bevezették az EU-ba belépő valamennyi személy – köztük az uniós polgárok – szisztematikus ellenőrzését a külső határokon .
A nem EU-s állampolgárok schengeni térségen belüli mozgásának rögzítése és az ellenőrzés felgyorsítása érdekében 2017 novemberében a Parlament és az EU miniszterei megállapodtak egy új be- és kilépési nyilvántartási rendszerről, amelynek 2020-tól működőképesnek kell lennie. amelyeknek az EU-ba történő belépéshez nem szükséges vízum, az Európai Utazási Információs és Engedélyezési (Etias) rendszeren keresztül szűrik át, amelynek 2021-től működnie kell.

Ideiglenes határellenőrzés
Annak megakadályozása érdekében, hogy a terroristák szabadon mozogjanak az EU-n belül, több ország ideiglenes ellenőrzést vezetett be a határain . A Parlament ezeket a belső határellenőrzéseket indokolatlannak és a schengeni övezetet veszélyeztetőnek tekinti, és csak végső eszközként akarja engedélyezni.
Tudjon meg többet a schengeni határokról szóló aktánkban .
A külső határok biztosítása
Az Európai Határ- és Parti Őrségnek 2027- ig 10 000 határőrből álló állandó hadtesttel kell rendelkeznie, hogy hatékonyan biztosítsa Európa 13 000 km külső szárazföldi határát és közel 66 000 km-t a tengeren. Az új állandó hadtest egy uniós ország kérésére elvégezheti a határellenőrzést és a migrációkezelést , valamint küzdhet a határokon átnyúló bűnözés ellen.

A külföldi terrorista harcosok megállítása
2015 óta növekszik a vallási ihletésű terrorizmus az EU-ban. Úgy gondolják, hogy 2017-re az EU-ból mintegy 5000 személy utazott Szíriában és Irakban konfliktusövezetekre, hogy csatlakozzon dzsihadista terrorista csoportokhoz, de azóta számuk jelentősen csökkent.
2019-ben a külföldi harcosok közül kevesen tértek vissza, ugyanakkor az iszlám államhoz kötődő európaiak százai maradnak Irakban és Szíriában .
Annak érdekében, hogy bűncselekménnyé nyilvánítsák az olyan cselekményeket , mint a képzés vagy a terrorista célú utazás, valamint az ilyen utazások megszervezése vagy megkönnyítése, Európa egész EU-ra kiterjedő, a terrorizmusra vonatkozó jogszabályokat vezetett be, amelyek a külső határokon végzett új ellenőrzésekkel együtt segítenek a terrorizmus elleni küzdelemben. külföldi vadászjelenség.

A légi utasok adatainak felhasználása
Az EU-ba és onnan induló járatokat üzemeltető légitársaságok kötelesek átadni a nemzeti hatóságoknak az utasaik adatait , például nevüket, utazási dátumukat, útvonalukat és fizetési módjukat.
Ez az úgynevezett PNR-adat a terrorista bűncselekmények és súlyos bűncselekmények megelőzésére, felderítésére, kivizsgálására és büntetőeljárás alá vonására szolgál. A tárgyalások több mint öt évet vettek igénybe, és a Parlament ragaszkodott az érzékeny adatok (faji eredet, vallás, politikai vélemény, egészségi vagy szexuális irányultság feltárása) és az adatvédelem biztosításához.
Tudjon meg többet a PNR-fájlunkról .

Az információcsere fokozása
A bűnözők és terroristák gyakran több hamis személyazonosságot használnak a határőrök és a rendőrség elkerüléséhez. Ez rávilágít a hatékony információcsere fontosságára az érintett hatóságok – bűnüldözési, igazságügyi, hírszerzési – között a tagállamokban.
2018-ban a Schengeni Információs Rendszer (SIS) megerősítésére vonatkozó új szabályokról állapodtak meg, amelyek új típusú figyelmeztető jelzéseket vezetnek be a terrorista tevékenységekkel kapcsolatos esetekre vonatkozóan . Az adatbázis lehetővé teszi a rendőrség és a határőrök számára, hogy rákérdezzenek a keresett vagy eltűnt személyekre, valamint az elveszett vagy ellopott vagyontárgyakra.
A meglévő és a jövőbeli adatbázisok intelligensebb és célzottabb felhasználása érdekében az EU információs rendszereinek, amelyek segítenek a határok, a biztonság és a migráció kezelésében, lehetővé kell tenniük az adatcserét . Ennek az új interoperabilitásnak 2023 után kell működőképesnek lennie, és egyetlen interfészt kell biztosítania a keresésekhez, valamint biometrikus illesztési szolgáltatást kell nyújtania az azonosítás megkönnyítése érdekében.
Az Europol , az EU rendőri ügynöksége támogatja a nemzeti rendőrhatóságok közötti információcserét. 2016 májusában az EP-képviselők megállapodtak abban, hogy több hatáskört ruháznak az Europolra a terrorizmus elleni küzdelem fokozására, valamint olyan speciális egységek felállítására, mint például a 2016. január 25-én elindított európai terrorizmusellenes központ .

A terrorizmus finanszírozásának csökkentése
A terroristák megállításának hatékony intézkedése a bevételi források csökkentése és a logisztika megzavarása . Ennek érdekében az Európai Parlament 2018 -ban frissítette a pénzmosás elleni irányelvet . Ez növeli a vállalatok mögött álló személyek átláthatóságát, és kezelni fogja a virtuális pénznemekkel és a névtelen előre fizetett kártyákkal kapcsolatos kockázatokat.
A pénzmosás bűncselekmény minden EU-országban, de a fogalommeghatározások és a szankciók eltérőek. A bűnügyi finanszírozás leküzdésére vonatkozó új szabályok megszüntetik ezeket a kiskapukat.
Úgy gondolják, hogy az európai bűncselekmények évente mintegy 110 milliárd eurót hoznak. A bűncselekményből származó jövedelemnek csupán 1,1% -át tulajdonítják el tulajdonképpen. 2018 októberében új szabályokról állapodtak meg, amelyek megkönnyítik a bűnügyi eszközök befagyasztását és elkobzását az EU-ban.
Ezeket az új szabályokat 2020-tól kell alkalmazni.

A veszélyes fegyverekhez való hozzáférés csökkentése
Az EU mindent megtesz annak megakadályozása érdekében, hogy a veszélyes fegyverek rossz emberek kezébe kerüljenek.
A felülvizsgált lőfegyverekről szóló irányelv megszünteti azokat a jogi kiskapukat, amelyek lehetővé tették a terroristák számára az átalakított fegyverek használatát, például a párizsi 2015-ös támadások során. Megköveteli, hogy az EU országai megfelelő felügyeleti rendszerrel rendelkezzenek, miközben a vadászok, múzeumok és gyűjtők kivételei megmaradnak.
Az EU-ban elkövetett terrortámadások túlnyomó részét házi készítésű bombák segítségével követték el . A terroristák nehezebben tudják megszerezni a robbanóanyagok gyártásához szükséges alapanyagokat a Parlament által 2019 áprilisában elfogadott szigorúbb szabályoknak köszönhetően.

A radikalizálódás megakadályozása
A terroristák és a szélsőségesek az internetet használják a propaganda és a radikalizálódás terjesztésére. A Parlament azt szeretné, ha az online vállalatok, például a Facebook vagy a YouTube, az illetékes hatóságoktól kapott kézhezvételt követően egy órán belül kötelesek lennének eltávolítani a terrorista tartalmat .
Tudjon meg többet arról, hogyan növeli az EU a kiberbiztonságot
A radikalizáció és az ellene való küzdelem a terrorizmus külön bizottságának egyik fókuszpontja volt , amely 2018 decemberében fejezte be egyéves munkáját. A Parlament javaslatot tesz a gyűlöletprédikátorok uniós megfigyelési listájára, mert ők most észrevétlenül működhetnek, ha egy európai országból költöznek el. országból a másikba. A tagok emellett javasolják a radikalizált fogvatartottak szegregálását a börtönökben, valamint az EU és a tagállamok tisztviselőinek szóló speciális képzést a radikalizálódásról.
Az Európában elkövetett terrortámadások nagy részét saját termesztésű terroristák , az EU-ban született európai polgárok követték el , akik radikalizálódtak anélkül, hogy el is hagyták volna Európát. A Parlament már 2015-ben intézkedéseket javasolt a börtönök radikalizálódása és szélsőségessége elleni küzdelemben , online, valamint az oktatás és a társadalmi befogadás révén.

Az EU hozzáadott értéke
Az EU szintje a tagállamok közötti együttműködés és koordináció fő fóruma a terrorizmus elleni küzdelemben, noha a bűnözés elleni küzdelem és a biztonság biztosítása elsősorban nemzeti hatáskörbe tartozik.
Az EP-képviselők az uniós miniszterekkel közösen döntenek az EU legfontosabb terrorizmusellenes törvényeiről. Hagyományosan a Parlament figyeli az alapvető jogok és az adatvédelem tiszteletben tartását, amire különösen a válság által vezérelt politika és a cselekvésre nehezedő nyomán van szükség.
Az európai biztonság az EU intézményeinek közös prioritása. Az EU terrorizmusellenes stratégiája négy szálon alapul: megelőzés, védelem, üldözés és reagálás. A Bizottság Biztonsági Unió stratégiájának célja a tagállamok közötti együttműködés megkönnyítése három kiemelt területen: a szervezett bűnözés és az internetes bűnözés elleni küzdelem, a terrorizmus elleni küzdelem és a radikalizálódás elleni küzdelem Az EU emellett azon dolgozik, hogy javítsa külső biztonságát az EU-n kívüli országokkal együttműködve.
Tudjon meg többet a dzsiháditerrorizmusról az EU-ban

Ltsz .: 20180316STO99922
forrás: Az Európai Parlament hirlevele