< Böngészés > Főoldal / Alkotmánybíróság, Aktuális hírek, események, Bíróság/Ügyészség/Szegedi Ítélőtábla, EE Minisztériuma, Életképek/bulvár, EU Sajtószoba, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Fecsegő hírek, főszerkesztő blogja, HITA, Közélet, Kultúra, Magyar Helsinki Bizottság, Nav, nébih, Rendőrségi hírek, Szegedi Törvényszék, White House / Blog article: A korábbi egyèszsègügyminiszter szerint hatalmas gondok vannak a kínai vakcinával///Bývalý ministr zdravotnictví tvrdí, že s čínskou vakcínou existují obrovské problémy

| Mobile | RSS

A korábbi egyèszsègügyminiszter szerint hatalmas gondok vannak a kínai vakcinával///Bývalý ministr zdravotnictví tvrdí, že s čínskou vakcínou existují obrovské problémy

Kökény Mihály – Fotó: Népszava

Megosztom másokkal is:

Dr. Kökény Mihály, volt egészségügyi miniszter, aki jelenleg is a Világ egészségügyi szervezetének a WHO-nak a genfi központjának konzultánsa, szerint problémás a kínai Sinopharm vakcina engedélyezése, mivel nem rendelkezünk kellő információval.

Az egészségügyért felelős miniszternek szerinte régóta le kellene mondani, hiszen a járványkezelés irányításában semmilyen érdemi szerepet nem játszik, minden a belügyminiszter, miniszterelnök kezében van.

Kökény Mihály volt egészségügy miniszter azt gondolja, hogy sok szakdolgozó nem fogja aláírni az új szolgálati jogviszonyról szóló szerződést.

Az orvosoknál ez ugyanis együttjár egy jelentős béremeléssel, míg a szakdolgozóknál korlátozzák a másodállást és egy félkatonai rendszerbe vezetik őket- mondta Kökény az ATV Startban.

Nem érti, hogy egy világjárvány közepén vezetnek be egy ilyen típusú jogviszonyt, ő maga egyáltalán nem vezetett volna be egy “külön, speciális, militarizált jogrendet”.

Az egész egészségügyi ellátást a járvány alatt végig kísérte ez a militarizációs törekvés szerinte.

Senki nem tudja, hogy ez a bizonytalan jogviszony mit jelent, sok a bizonytalanság.

Kökény Mihály az orvosi kamarát kérte, hogy véleményezze a Sinophram vakcinával kapcsolatos eljárást-kormányrendeletben az OGYÉI engedély előtt engedélyezték.

A volt egészségügyi miniszternek a legnagyobb problémája az, hogy nem rendelkeznek kellő információval. Az kétségtelen, hogy egy régebbi technikával is elő lehet hatékony vakcinát állítani, viszont a harmadik fázisról nincsenek adatok.

Problémás, hogy a dokumentációt, engedélyezést a kínai vakcina esetében nem nyújtották be. Megjegyezte, egy az orosz vakcina körül is sok volt a kérdés, de az európai gyógyszerügynökség megkezdte a tárgyalást a gyártóval.

Szerinte az OGYÉI engedélye a kormányrendeletnek tudható be – az orvosi kamara szerint ahhoz kellene ragaszkodni, hogy az OGYÉI által bevizsgált vakcinát lehet kiadni.

Kökény szerint nem volt a kínai vakcinánál bevizsgálás, a kormányrendelet alapján engedélyezték.

Örülne neki, ha a magyar politika nem akarná a szakmai követelményeket felülírni. A legjobb az lenne, ha a kínai gyártó konzultálna az európai gyógyszerügynökséggel. Ebben a formában, amennyi információ rendelkezésre áll nagyon óvatos lenne. “A sietség nem mehet a biztonság rovására”.

Az egészségügyért felelős miniszternek szerinte régóta le kellene mondani, hiszen a járványkezelés irányításában semmilyen érdemi szerepet nem játszik, minden a belügyminiszter, miniszterelnök kezében van.

Ráadásul a vakcina engedélyezés körében a külügyminiszter ad ki engedélyt, ez olyan szintű beavatkozás a szakmai kompetenciákba szerinte, hogy ha ő lenne Kásler helyében, egy percig nem maradna tovább. Azt gondolja, hogy az OGYÉI egy pecsételő hellyé vált, nem tölti be az ellenérzési funkcióját.

Kökény szerint a járványadatok bár javulnak kicsit, de ő óvatosan járna el az újranyitás terén. Azt is megjegyezte, hogy kritikus ágazatokban viszont jóval nagyobb kompenzációra lenne szükség.

Valamint bizonyos szabadtéri helyek- állatkertek, vadasparkok- kinyitását nem látja problémásnak, azt is lehetne üzenni vele, hogy nem kell már sokáig kitartani.
Megosztom másokkal is:

fecsego.eu/BalraMagyar

Bývalý ministr zdravotnictví tvrdí, že s čínskou vakcínou existují obrovské problémy

  1. února 2021 | pošta Ústavní soud, Aktuální zprávy, Události, Soud / Státní zastupitelství / Soudní rada v Szegedu, Ministerstvo EE, Obrázky života / bulvár, Tiskové středisko EU, europarl.europa.eu/news/cs, europarl.hu, Chatter News, Editor- hlavní blog, HITA, veřejný život, kultura, maďarský helsinský výbor, Nav, nébih, policejní zprávy, segedínský tribunál, Bílý dům

Mihály Kökény – Foto: Népszava
Sdílím také s ostatními:

Dr. Mihály Kökény, bývalý ministr zdravotnictví, který je v současné době konzultantem Světové zdravotnické organizace v sídle WHO v Ženevě, říká, že je problematické povolit čínskou vakcínu Sinopharm, protože nemáme dostatek informací.

Ministr odpovědný za zdravotnictví měl podle něj rezignovat už dávno, protože nehraje žádnou smysluplnou roli v řízení epidemického managementu, vše je v rukou ministra vnitra, předsedy vlády.

Bývalý ministr zdravotnictví Mihály Kökény si myslí, že mnoho zaměstnanců novou pracovní smlouvu nepodepíše.

V případě lékařů je to doprovázeno výrazným nárůstem mezd, zatímco v případě specialistů jsou omezena druhá zaměstnání a jsou převedena do polovojenského systému, uvedl Kökény na ATV Start.

Nerozumí tomu, že uprostřed pandemie je tento typ právního vztahu zaveden, sám by vůbec nezavedl „samostatný, zvláštní, militarizovaný právní řád“.

Celá zdravotní péče během epidemie byla podle tohoto militarizačního úsilí doprovázena.

Nikdo neví, co tento nejistý právní vztah znamená, existuje velká nejistota.

Mihály Kökény požádal lékařskou komoru o vyjádření k postupu týkajícímu se vakcíny Sinophram – byla schválena vládním nařízením před povolením OGYÉI.

Největším problémem bývalého ministra zdravotnictví je, že nemají dostatek informací. Není pochyb o tom, že účinnou vakcínu lze vyrobit starší technikou, ale o třetí fázi nejsou k dispozici žádné údaje.

Je problematické, že dokumentace a povolení nebyly předloženy pro čínskou vakcínu. Poznamenal, že ohledně ruské vakcíny existuje také spousta otázek, ale Evropská agentura pro léčivé přípravky zahájila jednání s výrobcem.

Podle něj lze licenci OGYÉI přičíst vládnímu nařízení – podle lékařské komory je třeba trvat na tom, aby mohla být vydána vakcína testovaná OGYÉI.

Podle Kökényho nedošlo k žádnému testování čínské vakcíny, byla schválena na základě vládního nařízení.

Byl by rád, kdyby maďarská politika nechtěla převyšovat profesionální požadavky. Nejlepší by bylo, kdyby se čínský výrobce poradil s Evropskou agenturou pro léčivé přípravky. V této podobě by bylo co nejvíce informací velmi opatrných. „Spěch nesmí být na úkor bezpečnosti.“

Ministr odpovědný za zdravotnictví měl podle něj rezignovat už dávno, protože nehraje žádnou smysluplnou roli v řízení epidemického managementu, vše je v rukou ministra vnitra, předsedy vlády.

Kromě toho v oblasti udělování licencí na vakcíny vydává ministr zahraničí licenci, která je takovým zásahem do profesních kompetencí, že by nezůstal ani minutu, kdyby byl na místě Káslera. Myslí si, že OGYÉI se stalo těsnicím místem, které neplní svou funkci odporu.

Podle Kökényho se sice údaje o epidemii trochu zlepšují, ale při opětovném otevření by byl opatrný. Poznamenal však také, že v kritických odvětvích bude zapotřebí mnohem vyšší kompenzace.

Nevidí otevření určitých venkovních míst – zoologických zahrad, herních parků – jako problém, mohl by také říci, že nemusí dlouho vydržet.
Sdílím také s ostatními:

fecsego.eu/BalraMagyar

Leave a Reply 83 megnézve, 1 alkalommal mai nap |