< Böngészés > Főoldal / Életképek/bulvár, europarl.europa.eu/news/en, europarl.hu, Fecsegő hírek, főszerkesztő blogja, Közélet, Kultúra, Sport, Tudomány/gazdaság, White House / Blog article: Drámai végjátékban mentettek pontot a németek a vb szuperrangadóján

Drámai végjátékban mentettek pontot a németek a vb szuperrangadóján

GettyImages-1245155633
Borbély László

BORBÉLY LÁSZLÓ

2022.11.27. 21:54A katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének legnagyobb rangadóján a 2010-es aranyérmes spanyolok 1–1-es döntetlent játszottak a végjátékban szépítő négyszeres győztes németekkel.

A két csapat nem is kezdhette volna különbözőbben a tornát, hiszen a spanyolok 7–0-ra kiütötték Costa Ricát, míg a 2014-es torna első helyezettje 2–1-re kikapott Japántól.KAPCSOLÓDÓ

Tűzijátékot rendezett a spanyol armada, történelmi gála Costa Rica ellen

Több rekordot is megdöntöttek a 7–0-s vb-győzelemmel Luis Enrique tanítványai.

Ennek következtében még arra is volt esély, hogy a németek már a 2. forduló után búcsúznak a világbajnokságtól, de a közép-amerikai ország meglepetésre legyőzte az ázsiait, így a nationalelf hirtelen már azért lépett pályára, hogy befogja egyaránt hárompontos riválisait.

Ahhoz képest, mekkora gigászok csaptak össze, a hangulat azért jócskán elmaradt a remélttől – amit persze a belga–marokkóin edződő fülem ezúttal kevésbé bánt –, de azért ha helyzet alakult ki, felment a decibel itt is rendesen.

Nem volt olyan kimagasló párharc még a világbajnokságon, mint a mostani, hiszen erősorrendünk ötödik és hatodik helyezettje csapott össze – és a 10. percre már mindkettő le is tette a névjegyét!KAPCSOLÓDÓ

A franciáknak nem jön össze a címvédés, dél-amerikai aranyat hoz a vb!

Az angolok nem égnek le, de ezúttal sem tér haza a futball…

Az első szó a néhány lehetőségüket szokás szerint túljátszó spanyoloké volt, Dani Olmo 17 méteres löketét Manuel Neuer tolta a kapufára, a túloldalon pedig Unai Simón vetődött bele Serge Gnabry ziccerébe – más kérdés, hogy les miatt akkor sem ért volna, ha bemegy…

Azt nehéz lett volna állítani, hogy kiegyenlített mezőnymunkát hozott volna az első negyedóra, hiszen a spanyolok 76 (!) százalékban birtokolták a labdát, a játékrész derekán pedig Jordi Alba távoli kísérlete már veszélyt is jelentett, nem sokkal tévesztette el a jobb alsót.

Nem sokkal később lövés/blokk váltást láthattunk, előbb Gnabry próbálkozása pattant fel, és lett a kapusé, majd Ferran Torresé.

Fél óra játékhoz érve Antonio Rüdiger szánta el magát (jócskán fölészálló) lövésre, majd Ferran Torres hagyta ki a lehetetlent (szerencséjére lesről), mielőtt újabb próbálkozásába belevetődtek.

A 40. PERCBEN AZTÁN MÁR MEGREZDÜL A HÁLÓ, RÜDIGER FEJELT SZABADRÚGÁS UTÁN A SPANYOL KAPUBA – DE Ő IS LESEN VOLT, ÍGY HIÁBA ÜNNEPELTEK A NÉMETEK, MARADT A GÓL NÉLKÜLI ÁLLÁS.

Hogy folytatódjon a védők aktívsága, Alba és Rüdiger újabb lövéseket eresztett meg, a németé volt a veszélyesebb, (szabályos) gól viszont nem esett az első játékrészben.

12Galéria: Spanyolország–Németország, 2022. 11. 27.Galéria: Spanyolország – Németország – 2022.11.27.(Fotó: Christian Charisius / picture alliance / Getty Images Hungary)

A szünet után valamelyest a németek kerültek fölénybe, az első ziccer is előttük alakult ki, Joshua Kimmich lövését viszont Unai Simón védeni tudta.

A SPANYOLOK DANI OLMO PRÓBÁLKOZÁSÁVAL KONTRÁZTAK, DE IGAZÁBÓL A SEMMIBŐL JÖTT A VEZETŐ GÓLJUK, JORDI ALBA BAL OLDALI BEADÁSÁT KÖVETŐEN A PERCEKKEL KORÁBBAN FERRAN TORRES HELYÉRE ÉRKEZŐ ÁLVARO MORATA PÖRGETETT A RÖVID FELSŐBE (1–0).

Nemcsak a labda, de a meccs is felpörgött kicsit, Leon Goretzka és Marco Asensio gyors lövésváltását hozta a következő néhány perc, majd Morata ügyetlenkedett el egy indulási lehetőséget.

Hansi Flick hármas cserével próbálta felfrissíteni együttesét, amely a 73. percben ziccerbe is került, Jamal Musiala rúgását viszont Simón védte.

A HAJRÁBAN ELŐBB HIÁBA REKLAMÁLTAK BÜNTETŐT A NÉMETEK, MAJD CSAK ÖSSZEJÖTT A SZABÁLYOS GÓL, NICLAS FÜLLKRUG CSAPOTT LE A 16-OSON BELÜL A SZABAD LABDÁRA, MAJD A HOSSZÚ FELSŐBE LŐTT (1–1).

Az utolsó percekben Morata és Olmo is megszerezhette volna a győztes gólt, de a németeknek is volt lehetőségük a maguk javára dönteni a meccset, szóval igazságos döntetlen született.

A NÉMETEK ÍGY MÁSODIK MECCSÜKÖN SEM TUDTAK NYERNI, AMIVEL NAGYON NEHÉZ, DE NEM LEHETETLEN HELYZETBE KERÜLTEK, HISZEN HA A ZÁRÁSON LEGYŐZIK COSTA RICÁT, AKKOR HA JAPÁN NEM VERI MEG SPANYOLORSZÁGOT, JÓ ESÉLLYEL MEGELŐZI ÁZSIAI RIVÁLISÁT (PONTAZONOSSÁGNÁL A JOBB GÓLKÜLÖNBSÉG DÖNT).

LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG
E CSOPORT, 2. FORDULÓ

Spanyolország–Németország 1–1

(Morata 62., ill. Füllkrug 83.)
A csoport másik meccsén
Japán–Costa Rica 0–1 (Fuller 81.)
A csoport állása: 1. Spanyolország 4 pont (8–1), 2. Japán 3 (2–2), 3. Costa Rica 3 (1–7), 4. Németország 1 (2–3)

ÖN SZERINT MELYIK CSAPAT NYERI MEG A VILÁGBAJNOKSÁGOT?